Pielęgnacja rąk.

Dzisiejsze kobiety niezależnie od wieku są bardziej niż kiedyś aktywne i dbające o swą atrakcyjność. Stosunkowo wcześnie zaczynają stosować preparaty zapobiegające przedwczesnemu starzeniu się. Niestety bardzo czułą częścią ciała zdradzającą wiek są ręce.
Już od 20 roku życia skóra zaczyna się zmieniać na niekorzyść. Procesy starzenia się warunkuje nasz zegar biologiczny, a przyspieszają je dodatkowo negatywne wpływy środowiska. Począwszy od 40 roku życia spowolniony zostaje podział komórek i odradzanie się komórek naskórka.
Zmian tych nie da się zatrzymać. Jednak konsekwentna i regularna pielęgnacja może z powodzeniem opóźnić i spowolnić ich przebieg. Specjalne preparaty kosmetyczne do rąk przeznaczone dla pań po czterdziestce to jedna z odpowiedzi na ten problem.
Decydujące znaczenie ma regularność ich stosowania. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest połączenie zabiegów przeprowadzanych w salonie z opracowanym przez kosmetyczkę programem pielęgnacyjnym w domu.
Jeśli się zdecydujemy na zabieg medyczny w salonie (laser lub peeling chemiczny) trzeba koniecznie stosować odpowiednią ochronę skóry i pielęgnacje indywidualną po zabiegu.
O kremie do rąk na dzień pamięta większość pań. Inaczej jest z kremem na noc. Zazwyczaj wygląda to tak, że po nasmarowaniu twarzy wykorzystujemy resztkę kremu do przetarcia rąk, wychodząc z założenia , że to co dobrze robi skórze twarzy, nie może szkodzić naszym dłoniom. W przypadku skóry młodej wystarczy to w zupełności. Jednak skóra starsza wymaga intensywniejszych środków regenerujących.
Pamiętajmy, jeśli plamki przebarwieniowe zostały usunięte, należy dalej stosować kremy wybielające w celu zapobiegania nowym. Krem musi być starannie dobrany i używany z odpowiednią częstotliwością.
Hanna Kasztelan

fot. Pixabay

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz