PIELĘGNACJA DŁONI ZIMOWĄ PORĄ.

Zimą cienka skóra dłoni, prawie bez podściółki tłuszczowej   i z niewielką ilością gruczołów łojowych, szybko wysycha. Dlatego, gdy temperatura spada poniżej zera, wskazane jest noszenie ciepłych rękawiczek. Ideałem byłoby połączenie pielęgnacji dłoni z pielęgnacją paznokci. Manicure powinien poprzedzać specjalną pielęgnacją dłoni.

Manicure na ciepło lub kąpiel parafinowa, to najbardziej kompleksowe zabiegi, które możemy zafundować sobie w gabinecie kosmetycznym. Po kąpieli wykonuje się zawsze masaż, a następnie nakłada się specjalną maskę na dłonie. Maski są dobierane stosownie do stanu skóry dłoni. Mają one za zadanie nawilżyć, natłuścić i zmiękczyć.

Na wysuszoną, popękaną skórę nigdy nie należy nakładać preparatów złuszczających, ponieważ warstwa rogowa jest zniszczona i pogorszymy stan skóry.

Profesjonalnego zabiegu w gabinecie nie zastąpi nakładanie kosmetyków do pielęgnacji domowej. Pielęgnacja domowa jest przedłużeniem działania zabiegu profesjonalnego.

Piękna skóra dłoni to połowa sukcesu, sto procent zapewnią nam zadbane paznokcie. Profesjonalnie wykonany manicure trwałymi kosmetykami powinien być cotygodniowym rytuałem. Dobry lakier nie odpryskuje i nie ściera się po jednym dniu.

Kiedy paznokcie dalekie są od ideału, łamią się, rozdwajają, konieczna będzie kuracja odżywką. Zabieg można wykonywać w zaciszu domowym. Zazwyczaj odżywkę można nabyć w odwiedzanym gabinecie.

Dzięki regularnemu używaniu kremu ochronnego i kremu pielęgnacyjnego do rąk i paznokci, stosowaniu kąpieli parafinowych i maseczek, skóra dłoni będzie elastyczna i miękka. Warto pamiętać, że kolor lakieru należy dobierać odpowiednio do pory roku i okazji. Na wielkie wyjście należy zaszaleć. Czas karnawału skłoni nas do sięgnięcia po lakiery brokatowe, krzykliwe, wszelkiego rodzaju kalkomanie i naklejki na paznokcie.

Tak więc dbajmy o dłonie nie tylko zimą, bo to właśnie one najwyraźniej zdradzają nasz wiek.

Hanna Kasztelan

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz