„Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”, czyli wieczór z westernami.

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na drugą edycję plenerowych maratonów filmowych, tym razem zatytułowaną „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”. Pokazy odbędą się w sobotę podczas Napowietrzacza Kultury. Zapraszamy wszystkich kinomanów na niepowtarzalną okazję obejrzenia arcydzieł gatunku na wielkim ekranie.

Napowietrzacz kultury odbywa się na boisku przed POKiS-em im. Themersonów co drugi weekend. W sobotę 1 sierpnia, po spotkaniu z Anną Dziewit-Meller (LiterAkcje) i koncercie zespołów The Old Crone oraz Reszta Pokolenia, zapraszamy na kinową ucztę.

O godzinie 21 drugi maraton filmowy rozpocznie pokaz filmu „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie” w reżyserii Sergio Leone. Nakręcony w 1968 roku w koprodukcji włosko-amerykańskiej jest jednym ze spaghetti westernów uważanych przez wielu za szczytowe osiągnięcie gatunku. W filmie Leone wystąpili m.in. Henry Fonda jako bezwzględny zabójca Frank, Charles Bronson jako tajemniczy rewolwerowiec bez imienia, Jason Robards jako romantyczny łotrzyk Cheyenne oraz Claudia Cardinale jako eks-prostytutka Jill McBain. Muzykę do filmu napisał zmarły trzy tygodnie temu włoski kompozytor Ennio Morricone.

Przed północą rozpocznie się pokaz drugiego filmu – „W samo południe” Freda Zinnemanna. Film z 1952 roku z Garym Cooperem i Grace Kelly przez niektórych koneserów kina uważany jest za najlepszy western wszech czasów. Film został nagrodzony czterema Oscarami, m.in. za najlepszą pierwszoplanową rolę męską, montaż, muzykę i piosenkę.

Pokazy filmowe odbędą się na boisku przed Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki (ul. Jakubowskiego 10). Wstęp wolny.

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz