Park sprzedaje drewno.

fot.pixabay

KAMPINOS W bieżącym roku Kampinoski Park Narodowy planuje sprzedaż drewna powstałego z wycinki pielęgnacyjnej i sanitarnej drzew.

Jak informuje Mirosław Markowski, dyrektor KPN, część drzew co roku jest wycinana, by utrzymać drzewostan w dobrej kondycji. Niektóre z drzew z konieczności trzeba usunąć, by zachować równowagę biologiczną. Część usuwanych to wiatrołomy lub po zawaleniach się.

W tym roku planowana jest sprzedaż zarówno hurtowa, jak i detaliczna. W tej pierwszej zaplanowane jest sprzedanie 12,6 tys. metrów sześciennych drewna iglastego tzw. papierówki, a także 5 tys. metrów drewna zwanego wałkami tartacznymi, 700 metrów drewna iglastego, tartacznego i 500 metrów drewna brzozowego, papierówki. Z kolei indywidualnym nabywcom zaoferowane zostanie 150 metrów sześciennych iglastej papierówki, 50 metrów wałków użytkowych oraz drewno opałowe – 2,9 tys. metrów sześciennych   drewna iglastego i 4 tys. metrów drewna liściastego.

Zainteresowani zakupem detalicznym proszeni są do zgłoszenia do kancelarii KPN. Wymienione ilości będą pozyskiwane sukcesywnie przez cały rok, stąd potrzeba zapisów. Natomiast chęć zakupu hurtowego powinna być zgłoszona w dyrekcji KPN w Izabelinie do 15 stycznia, faksem lub mailem. Po wskazanym terminie wnioski od hurtowników nie będą przyjmowane, gdyż ilość oferowanego drewna jest ograniczona.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz