Park 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Reklamy

Noszący urzędową nazwę Park 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Iłowie graniczy od północy z ulicą Strażacką, od strony południowej ze Środowiskową Halą Sportową i kompleksem boisk sportowych „Moje boisko-Orlik 2012”.

Powstał z inicjatywy znanego społecznika Jana Mierzwickiego, który przy nieocenionym zaangażowaniu rodziny i wsparciu przyjaciół tworzył ten park od podstaw. Najpierw przygotował imponujący własnoręcznie wykonany projekt, a potem systematyczną, często samotną, żmudną pracą przekształcał ugór w park.

Widać już efekty jego ciężkiej, dwuletniej pracy. W tej chwili w parku, nie licząc brzóz, jest zasadzonych 140 drzew szlachetnych, reprezentujących około 70 różnych gatunków. Cieszą oko liczne krzewy i wieloletnie rośliny ozdobne.

Wśród fundatorów drzew i materiałów wykorzystanych do budowy alejek są między innymi mieszkańcy gminy Iłów, rodzina oraz przyjaciele pana Jana. Dużym wsparciem finansowym dla realizacji przedsięwzięcia są także środki przekazane z iłowskiego funduszu sołeckiego. Park wymaga ciągłej troski, pielęgnacji i dalszego zagospodarowania. Warto docenić tę inicjatywę i zobaczyć efekty prac.

Zatem wstąp i zobacz!

Urząd Gminy Iłów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz