Papieska niedziela.

To była wyjątkowa niedziela 17 maja. Niepokalanów świętował setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Wierni dziękowali za dar jego osoby. Przypomnijmy, iż Jan Paweł II odwiedził Niepokalanów 18 czerwca 1983 roku.

Karol Józef Wojtyła urodził się w Wadowicach, dokładnie 18 maja 1920 r. I mimo że bieżący stan epidemii COVID-19 spowodował, że uroczystości nie mogły odbyć się w taki sposób, w jaki jeszcze niedawno planowano, to jednak wyjątkowość tego wydarzenia z pewnością dała o sobie znać w niezwykle podniosłym charakterze.

Niebawem minie 37 lat, odkąd Papież Polak, podczas swej drugiej pielgrzymki do Ojczyzny przybył do Niepokalanowa m.in. aby dziękować za kanonizację o. Maksymiliana Kolbego, założyciela Klasztoru. Homilię wówczas wygłoszoną można było usłyszeć również minionej niedzieli. Po nabożeństwach były bowiem odtwarzane jej fragmenty. Ponadto po Mszy św. o godz. 10.00 uroczyście złożono wiązanki kwiatów przy pomniku św. Jana Pawła II przed bazyliką.

Jako wspólnota franciszkanów, parafian, pielgrzymów i sympatyków Niepokalanowa chcemy złożyć mu wotum wdzięczności w postaci filmu świadectwa „Niepokalanów pamięta”. Stąd w muzeum św. Maksymiliana przez cały dzień można było podzielić się przed kamerą swoimi wspomnieniami spotkań z Janem Pawłem II, świadectwem otrzymanych łask za jego przyczyną” – informują ojcowie franciszkanie z Niepokalanowa.

Jeśli ktoś nie zdążył, to swoje nagranie świadectwa może jeszcze przesłać pocztą e-mail na adres: niepokalanow.tv@gmail.com Chętni mają czas do 25 maja.

Premierę filmu planujemy na zbliżający się 18 czerwca 2020r., w 37 rocznicę pobytu Jana Pawła II w Niepokalanowie. We wspomnieniach i świadectwach można poruszać dowolne, ważne dla nas wydarzenie związane z Janem Pawłem II” – dodają duchowni.

Wato też wspomnieć, że na terenie Niepokalanowa funkcjonuje Muzeum Papieskie. Można tam obejrzeć np. unikalne samochody, którymi JP II poruszał się podczas pielgrzymek do Polski. Jednym z nim jest samochód-kaplica, w którym Jan Paweł II wziął udział w procesji eucharystycznej z Placu Zwycięstwa do Kolumny Zygmunta w Warszawie w 1987 r. Z kolei fiat 130, to auto, z którego Papież korzystał podczas pierwszej pielgrzymki w roku 1979 r. Ponadto ojcowie franciszkanie przechowują również ornat i paramenty liturgiczne oraz fotel, w którym siedział podczas eucharystii w Niepokalanowie.

Marcin Odolczyk

Fot. niepokalanow.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz