Pali się mocno zimą.

Fot. OSP Wyszogród

WYSZOGRÓD Początek roku dla strażaków z OSP w Rębowie i Wyszogrodzie to działania ratownicze przy pożarach nieruchomości domowych. Największy pożar poddasza miał miejsce w Rębowie. Z nieustalonych przyczyn doszło do pojawienia się ognia.

W gaszeniu uczestniczyli – poza strażakami z Rębowa – druhowie z OSP Wyszogród, Małej Wsi oraz dwie sekcje strażaków z jednostki powiatowej w Płocku. Dodatkowego wsparcia udzieliła policja i Pogotowie Energetyczne, gdyż istniała konieczność odłączenia części urządzeń wysokiego napięcia.

Drugi pożar zagroził już mieszkańcom samego Wyszogrodu. W jednym z domów wielorodzinnych zapaliły się sadze w przewodzie kominowym. Udało się je szybko ugasić, ale zagrożenie przeniesieniem się ognia było spore, gdyż pożar miał miejsce w ścisłym centrum miasta.

Jak informują strażacy z tego terenu, miesiące zimowe sprzyjają takim pożarom. W tym sezonie już kilkakrotnie wyjeżdżali do podobnych akcji. Apelują więc do mieszkańców o ostrożność w dogrzewaniu się, sprawdzenie czy urządzenia są sprawne, a zwłaszcza przewody kominowe. Zimą wzrasta nie tylko możliwość zapalenia się sadzy, ale także zaczadzenia.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz