Pacjenci oraz personel medyczny zakażani koronawirusem.

fot.pixabay

W dniu dzisiejszym liczba mieszkańców naszego powiatu z COVID-19 wzrosła do dziewięciu.

Sytuacja ma najprawdopodobniej związek z potwierdzeniem zakażenia u 5 pacjentów Szpitala Powiatowego w Sochaczewie.

Liczba osób hospitalizowanych wzrosła z powodu podejrzenia koronwairusa z dwóch do pięciu.

 Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sochaczewie z dnia 19.04.2020r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu sochaczewskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 19.04.2020.

  • Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 209/(5)
  • Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 263/(5)
  • Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 5/(3)
  • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 9/(5)
  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 0 /(0)
  • liczba zgonów powiązanych z COVID-19: 0.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sochaczewie informuje, że w ciągu ostatniej doby zarejestrowano pięć nowych potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia SARS-CoV-2 u mieszkańców powiatu sochaczewskiego. Trzech pacjentów było hospitalizowanych w ZOZ Szpitala Powiatowego w Sochaczewie w terminie do dnia 18.04.2020 r. Dwóch pacjentów zakażonych to personel medyczny.

Ponadto ZOZ Szpitala Powiatowego w Sochaczewie zgłosił, w ciągu ostatniej doby, jedno zakażenie, które dotyczy mężczyzny, mieszkańca powiatu płockiego, przebywającego w Szpitalu w Sochaczewie od dnia 14.04.2020 roku do dnia 19.04.2020 r.

Kontakty chorych ze Służbami Medycznymi, pacjentami szpitala i rodzinami są aktualnie zabezpieczane przez Służby Sanitarne podczas dochodzenia epidemiologicznego.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

(jn,)

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz