Oznakują i oświetlą miejscowości.

Miło nam Państwa poinformować, że po raz kolejny Gmina Młodzieszyn otrzymała dofinansowanie w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2020 tzw. MIAS.

Pięć sołectw z gminy Młodzieszyn otrzymało dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego w wysokości 10 tysięcy złotych na realizację przedsięwzięć, które będzie stanowiło 50 procent inwestycji każdego sołectwa. Łącznie Gmina Młodzieszyn otrzymała 50 tysięcy złotych dofinansowania dla pięciu sołectw w ramach MIAS Mazowsze 2020.

Środki zostaną przeznaczone na następujące   na zadania:

  • oznakowanie miejscowości oraz wymiana lamp oświetlenia sołectwa Bibiampol,
  • oznakowanie miejscowości oraz wymiana lamp oświetlenia sołectwa Helenów-Skutki,
  • oznakowanie miejscowości oraz wymiana lamp oświetlenia sołectwa Mistrzewice,
  • oznakowanie miejscowości oraz wymiana lamp oświetlenia sołectwa Stare Budy,
  • oznakowanie miejscowości oraz wymiana lamp oświetlenia sołectwa Witkowice.

Monika Pietrzyk, wójt gminy podkreśla: – Gmina Młodzieszyn nieustająco podejmuje działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i oszczędności poprzez kontynuację wymiany oświetlenia ulicznego z lamp sodowych na energooszczędne lampy typu LED i montaż nowych znaków drogowych na terenie gminy. Wymiana lamp oświetlenia drogowego obniży zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz poprawi jakość oświetlenia, zapewniając lepszą widoczność w pasie drogowym. Lepsze oświetlenie i oznakowanie zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników dróg, jak również orientację w terenie służb ratunkowych: straż pożarna, pogotowie ratunkowe, policja.

UG Młodzieszyn

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz