Otworzą harcówkę.

Reklamy

TERESIN Wreszcie harcerze z Teresina doczekają się swojej harcówki. Siedziba zbiórek jest już praktycznie gotowa, a jej otwarcie nastąpi w najbliższy piątek, 9 października, punktualnie o godz. 18.30. Obiekt znajduje się przy ul. Torowej w Teresinie, nieopodal dworca PKP.

Nie tak dawno minęły wakacje, dlatego już teraz ruszamy pełną parą w nowy harcerski rozdział. Przed nami nowe miejsce zbiórek,   ale wartości ciągle   przekazujemy te same.   Bo czym byłoby   harcerstwo bez ducha   braterstwa, patriotyzmu, służby   bliźniemu? Terenoznawstwo, samarytanka, musztra, pionierka, sprawności i stopnie harcerskie również nie są nam obce – mówi phm. Joanna Pietrasik, drużynowa 1 DH w Teresinie. Zachęca też do wstąpienia w szeregi druhów i druhen, do rozpoczęcia harcerskiej przygody – Jeżeli masz co najmniej 9-10 lat, to już dzisiaj zapraszamy Cię na nasze zbiórki harcerskie w Harcówce, w piątki w godzinach 16:30–18:00. A dla ciut młodszych od 6 roku życia zbiórki ruszą już w połowie października! Postaramy się rozgłośnić wyczekiwany start gromady zuchowej – dodaje harcerka.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to na wszelkie pytania odpowiedzą teresińscy harcerze, a kontaktować można się poprzez fanpage pod adresem facebook.com/CzarnaJedynkaTeresin.

Marcin Odolczyk

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz