Otwarcie pracowni rezonansu magnetycznego.

MEDYCZNY KROK W PRZYSZŁOŚĆ

W Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie możliwe są już badania rezonansem magnetycznym. Otwarcie nowej pracowni oraz wcześniejszy zakup tomografu komputerowego dla szpitala, to duży skok w nowoczesność i wielkie udogodnienie dla pacjentów z powiatu.  

Zakup tomografu komputerowego i otwarcie pracowni rezonansu magnetycznego lokuje Szpital Powiatowy w Sochaczewie w wyższej lidze medycznej, a dla samych pacjentów oznacza lepsze standardy diagnostyczne i poprawę warunków leczenia.

Szpital się rozwija

– Bardzo za to dziękuję, nie tylko jako starosta, ale również jako mieszkanka Sochaczewa i pacjentka. To jest olbrzymi krok naprzód. Widzimy, jak nasz szpital się rozwija, z roku na rok jest coraz lepiej wyposażony. Jednym z ważniejszych kroków, jaki powiat wykonał z pomocą posła Macieja Małeckiego, był zakup nowoczesnego urządzenia do tomografii komputerowej, które daje olbrzymie możliwości szpitalowi, wychodzenia nawet na zewnątrz ze swoimi usługami. Teraz zrobiliśmy kolejny krok, czyli otworzyliśmy pracownię rezonansu magnetycznego – powiedziała starosta Jolanta Gonta podczas skromnej uroczystości w szpitalu. Uruchomienie tych badań na miejscu, pozwoli pacjentom zakończyć turystykę medyczną po Mazowszu w poszukiwaniu badań rezonansem. – Sama wielokrotnie spotykałam się z pytaniami od mieszkańców i pacjentów, gdzie można zrobić ten rezonans, gdzie są najmniejsze kolejki, jak daleko? Bardzo się cieszę, że od dziś będę mogła odpowiadać, że rezonans magnetyczny jest bardzo blisko, u nas w Sochaczewie – dodała starosta.

Nowa pracownia to wspólne przedsięwzięcie szpitala powiatowego oraz spółki VOXEL, która posiada sieć pracowni specjalistycznych w całym kraju. Dla spółki, pracownia w Sochaczewie to już 34. placówka tego typu w Polsce, ale pierwsza – jak podkreślał prezes spółki, Jarosław Furdal – uruchomiona w nowej formule, zbliżonej do partnerstwa prywatno – publicznego.

– Stawiamy przede wszystkim na jakość usług i wykorzystanie najlepszych specjalistów z dziedziny radiologii. Pracownia w Sochaczewie stała się dziś częścią ogólnopolskiej sieci, w której pracują najlepsi specjaliści. Bardzo dziękuję władzom powiatu i dyrektorowi szpitala za wsparcie tej inicjatywy. Rezonans magnetyczny jest komplementarnym badaniem do tomografii komputerowej, które pozwala pacjentowi lepiej dobierać terapię i zaproponować możliwe najlepsze leczenie – powiedział prezes spółki VOXEL.

Dopełnienie diagnostyki

Urządzenie jest tak skonstruowane, że w przyszłości będzie można je unowocześniać i wyposażać w coraz bardziej nowoczesny osprzęt, aby sprostać dynamicznemu rozwojowi technologii medycznej. Obecnie rezonans w Sochaczewie jest już w stanie wykonać 95 procent możliwych badań.

Z otwarcia pracowni nie kryje zadowolenia Robert Skowronek – pełniący obowiązki dyrektora szpitala, którego zdaniem rezonans jest dopełnieniem diagnostyki, niezbędnej dla pacjentów z terenu powiatu sochaczewskiego dla podniesienia jakości świadczonych usług przez szpital.   Posiadanie aparatury pozwoli na nowy kontrakt na badania z Narodowym Funduszem Zdrowia.

– Obecnie z badań rezonansu magnetycznego będą mogli korzystać pacjenci hospitalizowani w naszym szpitalu. Dla pacjentów z zewnątrz, badania będą na razie odpłatne. W chwili rozpisania postępowania konkursowego, na badania rezonansem magnetycznym przez Mazowiecki Narodowy Fundusz Zdrowia, przystąpimy do konkursu. Umożliwi to nam wykonywanie większości badań bezpłatnie w ramach umowy z NFZ – wyjaśnia Robert Skowronek.

W uroczystości otwarcia pracowni wzięli udział m.in.: starosta Jolanta Gonta, wicestarosta Tadeusz Głuchowski, przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Kierzkowski, przewodniczący Rady Miejskiej Sylwester Kaczmarek oraz Michał Orliński – dyrektor biura poselskiego posła Macieja Małeckiego. Poświęcenia pracowni dokonał ks. Zbigniew Żądło.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi, uczestnicy uroczystości zwiedzili pracownię, gdzie na szczegółowe pytania gości, dotyczące aparatury, odpowiadał prezes spółki VOXEL.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz