Oszukała przy pożyczce. Do sądu trafił akt oskarżenia.

 Akt oskarżenia przeciwko 30 – letniej mieszkance Grudziądza trafił niedawno do Sądu Rejonowego w Sochaczewie. Kobiecie zarzuca się, że pobrała od mieszkańca gminy Teresin zaliczkę na poczet pożyczki, której ostatecznie nie miała zamiaru udzielić. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym roku mieszkaniec gminy Teresin na jednym z portali internetowych znalazł ogłoszenie o możliwości udzielenia pożyczki. Napisał do wystawiającego ogłoszenie, że jest zainteresowany kwotą 10 tys. złotych.

Osoba z którą rozmawiał, poprosiła go o przelanie kilkuset złotych zaliczki na „uruchomienie” pożyczki. Po jakimś czasie doszły kolejne koszty manipulacyjne, a kwota, o którą wnioskował mieszkaniec gminy Teresin, nadal nie wpływała na konto.
Łącznie mężczyzna przelał ponad 2 tys. złotych tytułem zaliczki, zanim zrozumiał, że został oszukany.

Policjanci ustalili, że za oszustwo odpowiada 30 – letnia mieszkanka Grudziądza. Kobieta w trakcie rozmów z mieszkańcem gminy Teresin, podawała się za mężczyznę. Usłyszała już zarzut i przyznała się do popełnionego przestępstwa. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci podejrzewają, że oszukanych osób może być więcej.

KPP Sochaczew

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz