Oszczędzili na hali.

Znane są już wyniki kolejnego przetargu mającego wyłonić firmę, która na zlecenie miejskiego samorządu wybuduje nową halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 2. Tym razem o możliwość wykonania tego zlecenia ubiegało się 4 wykonawców, a ich oferty były znacznie niższe niż podczas pierwszego przetargu.

Okazuje się, że decyzja burmistrza dotycząca ogłoszenia drugiego przetargu dotyczącego wyłonienia wykonawcy nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 była dobrym posunięciem.

Pokerowa zagrywka

Przypomnijmy, że na pierwszy przetarg wpłynęło 11 ofert, które wahały się od 4,7 mln do prawie 6,8 mln zł. Tak duże różnice były jedną z przyczyn unieważnienia przetargu. Drugim, formalnym powodem było to, że najniższa oferta przewyższa o 300 tysięcy złotych środki zarezerwowane na ten cel w budżecie miasta, czyli 4,4 mln zł. Biorąc pod uwagę tak ogromne zainteresowanie firm przy pierwszej próbie wyłonienia wykonawcy i konkurencyjność na rynku usług budowlanych, miasto liczyło, że w drugim przetargu uda się osiągnąć znacznie korzystniejszą cenę.

I tak się stało. Na przetarg wpłynęły cztery oferty. Złożyły je: Eko-Invest, który za wybudowanie hali zażądał 5 229 126 zł, JL – 5 547 374, Sochbud – 5 270 000 zł oraz Ella, która zaproponowała 4 468 200 zł.

Co prawda oferty zostaną jeszcze sprawdzone pod kątem ich zgodności z warunkami zamówienia, ale wszystko wskazuje, że to właśnie sochaczewska firma Ella dostanie to zlecenie. Tym bardziej, że jej oferta jest jedynie o 68 tysięcy złotych wyższa niż środki, jakie miasto zamierza przeznaczyć na budowę hali. A co za tym idzie, zarówno burmistrz, jak i radni nie powinni mieć kłopotu ze znalezieniem brakującej kwoty w budżecie miasta.

Ruszy budowa

To z kolei oznacza, że za dwa lata przy Dwójce powstanie nowoczesna hala sportowa, która będzie posiadała boisko główne o wymiarach 28 na 15 metrów z przepisowymi polami do gry w siatkówkę i koszykówkę. Hala zostanie również wyposażona w drabinki, tablicę wyników oraz bramki do futsalu i piłki ręcznej. Zbudowana zostanie widownia dla około 100 osób. Powstaną dwa węzły sanitarne, wyposażone w minimum cztery stanowiska prysznicowe oraz umywalki i toalety. Sala będzie posiadała także dwie szatnie, salę fitness, magazyn, pokój dla nauczycieli oraz osobną szatnię i toaletę dla kibiców.

Ze względów ekonomicznych i środowiskowych zdecydowano się projekt wzbogacić o instalację fotowoltaiczną, która zamieni energię słoneczną w elektryczną. Dodajmy, że obiekt ma być po zakończeniu zajęć szkolnych udostępniany mieszkańcom. Natomiast stara sala zostanie zachowana i będą z niej korzystać uczniowie młodszych klas.

Warto także przypomnieć, że budowa hali stała się możliwa dzięki pozyskaniu środków, a dokładnie 4,5 mln zł z Funduszu Inwestycji Samorządowych zainicjowanego przez prezydenta Andrzeja Dudę. A te, jak obiecał kilka miesięcy temu Piotr Osiecki – burmistrz Sochaczewa, zostaną przeznaczone właśnie na budowę kolejnego obiektu sportowego przy Dwójce.

Jerzy Szostak

Fot.: UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz