Oświetlą 15 Sierpnia.

fot.pixabay

SOCHACZEW Do końca kwietnia ma zostać wybudowane nowe oświetlenie ulicy 15 Sierpnia na odcinku od skrzyżowania z Broniewskiego do obwodnicy Sochaczewa. Radni na ten cel zarezerwowali w tegorocznym budżecie miasta 300 tysięcy złotych. A o tym, kto na zlecenie miejskiego samorządu wykona inwestycję, powinniśmy dowiedzieć się w połowie stycznia.

Budowa oświetlenia na tym odcinku ulicy 15 Sierpnia związana jest z drugim etapem przebudowy tej jednej z najważniejszych ulic Sochaczewa. Jej modernizacji dokona firma Strabag, za co otrzyma 3 445 815 zł. Większość tych środków to dotacja, jaką miasto otrzymało z Funduszu Dróg Samorządowych.

Tym razem prace będą prowadzone od skrzyżowania z ulicą Broniewskiego do obwodnicy Sochaczewa, i potrwają do końca sierpnia 2021 roku. Ich zakres obejmie prawie kilometr nowej jezdni, chodniki dla pieszych, dwa pasy rowerowe po obydwu stronach jezdni, nowa kanalizacja deszczowa, przebudowa skrzyżowań z ulicami Okrzei i Łuszczewskich, nowe zatoki dla autobusów, miejsca postojowe przed sklepami oraz nowe oświetlenie.

dot

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz