Ostatnie lanie asfaltu.

Reklamy

Tegoroczne inwestycje drogowe na terenie Sochaczewa zbliżają się do końca. I choć nie było ich tak dużo, jak w poprzednich latach, to i tak te realizowane znacznie podniosą nie tylko komfort jazdy kierowców, ale zwiększą również bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Pierwszą, zakończoną w tym roku inwestycją drogową na terenie Sochaczewa było oddanie do użytku ostatniego wyremontowanego odcinka ulicy Trojanowskiej. Został on przebudowany przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie od ulicy Przylasek do granic miasta. Teraz przyszedł z kolei czas na ulicę Głowackiego, której przebudowa także jest realizowana przez powiat przy wsparciu finansowym miasta.

Remont na raty

I podobnie jak w przypadku Trojanowskiej, także i ta inwestycja została podzielona na etapy. W pierwszym – realizowanym obecnie – prace trwają na odcinku o długości 645 m od skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego do przejazdu kolejowego prowadzącego do centrum logistycznego na Polach Czerwonkowskich. Inwestycja jest już praktycznie na finiszu.

Firma Strabag w ubiegłym tygodniu położyła pierwszą warstwę asfaltu. Do wykonania pozostało jedynie ułożenie chodnika od strony parku, który będzie stanowił ścieżkę dla rowerów. Trzeba również ustawić nowe oświetlenie oraz wykonać nawierzchnię miejsc postojowych, które powstaną przy ogrodzeniu „Osiemdziesiątki”, w sumie ma być ich 18.

Jak nas poinformowano, prace mają potrwać do końca września, ale nie wykluczone, że inwestycja zostanie zakończona przed terminem.

Kostka zamiast błota

Prawdopodobnie tak będzie również w przypadku przebudowy ulicy Ułanów Jazłowieckich, jednej z dwóch inwestycji drogowych prowadzonych w tym roku przez miejski samorząd. W tym przypadku, choć zakończenie prac przewidziano na koniec września, to firma Mazdrog zrealizowała już większość prac. Ułożono chodnik, wybudowano zatoki postojowe oraz wykonano praktycznie całą nawierzchnię ulicy. Do wykonania zostało jeszcze oświetlenie wjazdu w ulicę 1 Maja.

Przy okazji przypominamy, że po zakończeniu prac ulica Ułanów Jazłowieckich będzie stanowiła łącznik pomiędzy ulicami Piłsudskiego oraz 1 Maja, ale kierowcy muszą pamiętać o tym, że zostanie ona oznaczona jako znak „Strefa zamieszkania”. Co oznacza, że na drodze pieszy będzie miał pierwszeństwo przed pojazdami. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 20 km/h, a zaparkujemy jedynie w miejscach do tego wyznaczonych.

Równa jak stół

Zmiany czekają także kierowców na ulicy 15 Sierpnia, której przebudowa pierwszego fragmentu także jest na ukończeniu. Tu – na odcinku od skrzyżowania z Mazowiecką do Broniewskiego – po obydwu stronach jezdni pojawią się półtorametrowe pasy dla rowerzystów. A ci będą mogli nimi jeździć bezpiecznie już pod koniec września.

Co prawda termin zakończenia przebudowy został przesunięty na połowę października, ale firma Trakt w ostatnich dniach przyspieszyła tempo nadrabiania zaległości spowodowanych koronawirusem i niewykluczone, że ulica zostanie oddana do ruchu dużo wcześniej. Tym bardziej, że w ubiegłym tygodniu przystąpiono do wylewania pierwszej warstwy asfaltu, gotowy jest również chodnik. Do wykonania pozostały jedynie drobne prace, w tym otworzenie trawników oraz ustawienie nowego oświetlenia.

Dodajmy, że dzięki otrzymaniu dotacji rządowych w przyszłym roku miasto przystąpi do przebudowy kolejnego fragmentu ul. 15 Sierpnia od Broniewskiego do obwodnicy Sochaczewa.

Jerzy Szostak

Fot. Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz