Osobiście lub online.

Reklamy

Po kilku tygodniach przerwy w działaniu bibliotek, od poniedziałku 30 listopada na nowo mogą one wypożyczać książki i przyjmować czytelników w swych siedzibach. Oczywiście wszystko odbywa się w reżimie sanitarnym, z zachowaniem odległości, limitem osób mogących jednocześnie przebywać w pomieszczeniach MBP.

Osoby przebywające na kwarantannach, obawiające się o swoje zdrowie, biblioteka zachęca do sięgania do ebooki, korzystania z cyfrowych zasobów udostępnianych przez Internet. Proponuje swoim czytelnikom bezpłatny dostęp do platform cyfrowych LEGIMI oraz IBUK LIBRA.

Biblioteka we współpracy z serwisem Legimi – polską wypożyczalnią książek elektronicznych – udostępnia bazę ponad 60 tysięcy ebooków. W zróżnicowanej ofercie odpowiednie dla siebie tytuły znajdzie każdy – zarówno miłośnik prozy, jak i poezji, wielbiciel literatury polskiej i zagranicznej, popularnej i niszowej, fikcyjnej, faktu oraz naukowej. Kody dostępu do platformy można uzyskać dzwoniąc pod numer 862-22-65, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00.  Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie www.legimi.pl/mazowieckie. Od tego momentu można korzystać z usługi przez miesiąc. Liczba kodów jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Aby korzystać z ebooków należy zainstalować aplikację Legimi. Jeśli czytelnik nie aktywuje pobranego w bibliotece kodu do ostatniego dnia miesiąca, kod wygasa.

MBP wydaje również kody aktywacyjne do platformy cyfrowej IBUK LIBRA oferującej dostęp do 1724 książek. Jest to przeważnie literatura popularno-naukowa, ale znajdziemy tam również powieści i literaturę faktu. Wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę www po wpisaniu nazwy platformy cyfrowej IBUK LIBRA, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji. Kod dostępu można otrzymać dzwoniąc do MBP pod numer 862-22-65.
MBP przypomina również, że za okres, gdy była zamknięta, nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie książek.

Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz