Osiem zmian w nazewnictwie.

fot. archiwum
Wkrótce ruszy wymiana nazw przystanków autobusowych w ośmiu lokalizacjach. Decyzję w tej sprawie radni podjęli w czasie ostatniej sesji rady miasta.

Na terenie Sochaczewa znajduje się łącznie 109 przystanków. Piętnaście z nich, odpłatnie i na podstawie stosownych porozumień, miasto udostępnia innym przewoźnikom niż ZKM oferującym pasażerom kursy międzymiastowe i międzynarodowe. Zmiany dotyczą nazw przystanków. Po pierwsze pojawią się nowe, takie jak „Kościńskiego Zalew” i „Kościńskiego Zakład” (utworzono je na wniosek pracowników firmy znajdującej się przy tej ulicy). Dopisania wymagał również nowy przystanek „Sienkiewicza”, który zlokalizowany jest w pobliżu skrzyżowania ulic Księcia Janusza i Sienkiewicza. Wykreślono natomiast nieistniejący już przystanek znajdujący się przy wiadukcie kolejowym. Nazwę przystanku „Zatra”, na wniosek Fundacji Ochrony Zabytków Mazowsza, zmieniono na „Pałac w Gawłowie”. Z kolei nazwa przystanku „Warszawska/17 stycznia” to teraz „Warszawska/Raczkiewicza”. To efekt zmiany nazwy ulicy, dokonanej decyzją wojewody mazowieckiego. Do wykazu przystanków dopisano też „Trojanowska/Piaszczysta”, w związku z zakończeniem prac przy drugim etapie przebudowy ul. Trojanowskiej. W trakcie sesji zaproponowano też, by „Staszica Gimnazjum” zmienić na „Staszica Szkoła nr 6” a „Energomontaż” na „Energop”.

Jak informuje dyr. ZKM Beata Furman, uchwała wchodzi w życie w połowie stycznia i od tej chwili ruszy sukcesywna wymiana tabliczek z nazwami przystanków.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz