Orszak Trzech Króli w Sochaczewie.

Orszak Trzech Króli jak co roku zgromadził tłumy mieszkańców Sochaczewa, którzy mimo zimna wzięli udział w Objawieniu Pasńkim. Organizatorami wydarzenia była Parafia pod wezwaniem św. Wawrzyńca i Urząd Miasta w Sochaczewie. W pochodzie wzięli udział m.in. minister Maciej Małecki, burmistrz Piotr Osiecki i jego zastępca Dariusz Dobrowolski, przewodniczący rady powiatu Andrzej Kierzkowski oraz radni miejscy i powiatowi.

Podobnie jak w zeszłym roku mieszkańcy gromadzili się w trzech miejscach w pobliżu centrum miasta, symbolizujących trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Z każdej ze stron, wraz ze swoimi poddanymi, podążał jeden z królów. Te trzy orszaki na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej, Żeromskiego i 1 Maja połączyły się w jeden.

Spod kramnic mieszkańcy miasta, prowadzeni przez Kacpra, Melchiora i Baltazara, wyśpiewując kolędy, wspólnie udali się na poszukiwanie stajenki, znajdując ją przed świątynią Matki Bożej Różańcowej. Spotkali tam świętą Rodzinę, oddali pokłon Narodzonemu Jezusowi i złożyli mu w darze mirrę, kadzidło i złoto.

Na schodach sochaczewskiej świątyni minister Maciej Małecki Bożej opiece polecał nasz kraj z jego władzami centralnymi, instytucjami oraz polskie rodziny. Burmistrz Piotr Osiecki zawierzył Sochaczew i jego mieszkańców, a proboszcz Piotr Żądło modlił się o łaski dla całego Kościoła.

Liczni mieszkańcy Sochaczewa skorzystali z zaproszenia na koncert, jaki zaraz po uroczystościach odbył się w kościele. Zapowiedziny przez naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta zapowiedziała jeden z najwybitniejszych polskich zespołów góralskich – Trebunie-Tutki. Zebrani mogli usłyszeć góralskie kolędy w znakomitym wykonaniu.

sochaczew.pl

fot.archiwum

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz