Orkan podejmuje Lechię – transmisja na YouTube

To będzie prawdziwe starcie wagi ciężkiej. Zarówno Orkan, jak i Lechią mają ambicje gry co najmniej o piąte miejsce w tabeli. Oba zespoły marzą o awansie do czwórki. W tabeli sąsiadują ze sobą. W niedzielę 11 kwietnia o godz. 12.50 mecz, który może wiele wyjaśnić.

Orkan podejmie Lechię na stadionie miejskim przy ul. Warszawskiej. Z oczywistych powodów spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności, ale będzie je można obejrzeć w bardzo dobrej jakości na kanale YouTube Ekstraligi Rugby. Początek spotkanie o godz. 12.50.

– Link do spotkania już udostępniliśmy na naszym Facebooku. W zeszłym sezonie Ekstraliga Rugby stworzyła na YouTube własny kanał, na którym są transmitowane mecze, których nie można zobaczyć w telewizji. Nasze dwa pierwsze mecze rundy wiosennej – z Juvenią i Skrą można było obejrzeć w TVP Sport. Teraz czas na realizację na YouTube. Zapewniamy, że nie będzie gorsza niż ta telewizyjna – mówi członek zarządu RC Orkan, Krzysztof Kłos.

– Za produkcję sygnału będzie odpowiedzialna nasza sochaczewska firma ArtFilm Alberta Orlińskiego. Współpracowaliśmy już z nimi przy okazji czerwcowego Turnieju Piastów. Spisali się na medal – dodaje wiceprezes RC Orkan Robert Małolepszy.

– Tym razem realizacje będzie jeszcze bogatsza. Albert zapewni trzy kamery. Dodatkowo zdjęcia z drona oraz specjalnej kamery, jeżdżącej na linie rozpiętej sześć metrów nad ziemią, wzdłuż linii bocznej doda Wojciech Piasecki. „Piachu” to były zawodnik młyna AZS AWF Warszawa, dziś właściciel firmy producenckiej, która bierze udział w realizacji wielu reklam, filmów, czy seriali. To będzie pionierskie zastosowanie zwłaszcza tej kamery na linie. Rozwiązania, które proponuje Wojtek są stosowane przy największych i najdroższych produkcjach telewizyjnych i to dopiero początek naszych planów, bo „Piasek” ma jeszcze kilka innych pomysłów. Będziemy je wprowadzać przy kolejnych transmisjach – dodaje Małolepszy, na co dzień sportowy komentator telewizyjny, kiedyś kolega z jednej drużyny z Piaseckim.

– Co do samego komentarza, to za mikrofonami zasiądzie para znana chociażby z komentowania Pucharu Sześciu Narodów – Mariusz Liedel oraz Andrzej Kopyt. Co ciekawe Kopyt to oczywiście były trener m.in. Orkana, ale przede wszystkim AZS AWF, w którym trenował Piaseckiego, Liedela oraz Małolepszego.

– Mecz Orkan – Lechia zapowiada się jako jedno z najciekawszych wydarzeń rugbowego weekendu – mówi Andrzej Kopyt. – Lechia w ostatnim meczu ze Skrą zaprezentowała się naprawdę bardzo dobrze. Przegrała tylko 12:13. Przypomnijmy, że tydzień wcześniej Orkan w Warszawie przegrał ze Skrą 17:29, ale na wyniki proponuję nie patrzeć. Spotkają się dwie bardzo równe drużyny. Lechia preferuje siłową, bardzo twardą walkę przy młynie. Pokazała, że potrafi świetnie bronić. Orkan też jest doskonały w obronie, ale potrafi grać szybko i szeroko. To będzie zderzenie dwóch stylów – zapowiada legendarny trener.

– Jesienią w Gdańsku przegraliśmy minimalnie – 19:25. Teraz będziemy chcieli wygrać – mówi rener RC Orkan, Maciej Brażuk. – Lechia rzeczywiście zagrała dobre zawody ze Skrą, ale my postaramy się znaleźć słabe punkty w jej obronie. Śmiem twierdzić, że jesteśmy lepszą drużyną niż ta, która grała w Gdańsku jesienią. Oczywiście Lechia też ma nowych zawodników. I my i oni korzystają z graczy m.in. z RPA. Kluczem będzie postawa naszych polskich zawodników. Mocno w nich wierzę w naszą młodzież. Rozwijają się z meczu na mecz – dodaje Brażuk, który w swej karierze ma m.in. grę dla gdańskiej Lechii.

Mecz Orkan Sochaczew – Lechia Gdańsk w niedzielę 11 kwietnia o godz. 12.50. Transmisja na YouTube Ekstraliga Rugby pod linkiem: https://youtu.be/4v3o4QMrLZU

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz