Ogień w gospodarstwie.

Reklamy

PIECZYSKA ŁOWICKIE To już nie pierwszy pożar do jakiego doszło w Pieczyskach Łowickich w ostatnich trzech dniach. Pierwszy raz 20 kwietnia zapłonął las. Ochotnicy z OSP Iłów I Brzozów ugasili płomienie. Ogień mógł się przenieść na pobliskie zabudowania gospodarcze. Tym razem jednak było znacznie groźniej. Ogień pojawił się 23 kwietnia w jednym z gospodarstw rolnych. Nie znana jest przyczyna, ale prawdopodobnie były to warunki naturalne.

­– Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 10.30 do pożaru budynku mieszkalno – gospodarczego. Ogień pojawił się na piętrze budynku, gdzie magazynowano płody rolne – słomę i siano. Akcja była bardzo utrudniona z powodu silnego zadymienia. W akcji strażacy musieli korzystać z aparatów powietrznych chroniących drogi oddechowe, właśnie z powodu tego zadymienia. W pewnej chwili trzeba było te aparaty dowozić z Sochaczewa, gdyż dym nadal się utrzymywał, a strażacy musieli dogaszać dymiące siano i słomę – mówi Rafał Krupa, rzecznik Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.

Akcja gaszenia pożaru trwała kilka godzin, gdyż konieczne było dogaszenie i przelanie wodą wyrzuconego z dachu siana i słomy. Z racji tego, że ogień zajął piętro budynku na którym był magazyn płodów rolnych, to miejsce jest najbardziej zdewastowane. Jednak jak zaznacza Rafał Krupa udało się uchronić sam budynek. Zniszczony jest solidnie dach. Pomieszczenia mieszkalne są natomiast zadymione i zalane.

­– Na pewno straty są spore i potrzebny będzie remont. Jednak ważne jest to, ze nikt nie odniósł obrażeń i mieszkańcy ocaleli. Ponadto istniało spore zagrożenie dla sąsiednich zabudowań. Ogniem mogła zająć się sąsiednia drewniana stodoła. A potem pożar mógł się dalej przenieść. Zagrożenie rozprzestrzenienia się pożaru było bardzo duże – dodaje Rafał Krupa.

Pożar gaszony był przez 15 zastępów straży pożarnej – Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej z Sochaczewa i Ochotniczych Straży Pożarnych z Iłowa, Brzozowa, Giżyc, Bud Starych, Kamionu, Młodzieszyna i Suchodołu.

Poszkodowanym w pożarze był Stanisław Kamiński, sołtys Pieczysk Łowickich. Mieszka on w gospodarstwie razem z żoną. Są oni rodzicami Renaty Bartosiak, radnej gminy Iłów.

BN

Fot. OSP Iłów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz