Odwołali Sylwester.

fot.pixabay

SOCHACZEW W tym roku po raz pierwszy od kilkunastu lat nie odbędą się miejskie obchody Nowego Roku.

Jak poinformowała nas Joanna Niewiadomska-Kocik, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Sochaczewie, ma to związek z wprowadzonymi obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa. A te zakazują organizowania imprez masowych, do których zalicza się coroczna impreza sylwestrowa na placu Kościuszki. Dodajmy, że zrezygnowano także w tym roku z pokazu sztucznych ogni.

Dodajmy, że od 28 grudnia do 17 stycznia, czyli do końca ogłoszonych ferii szkolnych, mają obowiązywać nowe obostrzenia związane z walką z covid-19. Największe restrykcje spotkają nas w noc sylwestrową, kiedy zostanie wprowadzony zakaz przemieszczania się, czyli godzina policyjna. Będzie ona obowiązywała od godziny 19.00 31 grudnia do godziny 6.00, 1 stycznia. Uzasadnione będą tylko niezbędne wyjścia, np. do apteki.

Ponadto w ramach tzw. kwarantanny narodowej hotele będą dostępne tylko dla: służb mundurowych, medyków i pacjentów szpitali specjalistycznych. Otwarte będą też hotele pracownicze. Zamknięte zostaną również stoki narciarskie oraz galerie handlowe, poza sklepami spożywczymi, drogeriami, aptekami, sklepami z książkami i prasą, oraz wielkopowierzchniowymi sklepami meblowymi.

dot

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz