Odszedł najstarszy uczestnik rajdu rowerowego….

Reklamy

 W wieku 88 zmarł Józef Taczała. Od wielu lat aktywny uczestnik rodzinnego rajdu rowerowego „Od Juniora do Seniora”, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.

W rajdowych eskapadach towarzyszyła mu zawsze córka. Co roku stawał na starcie naszego rajdu – ostatni raz w 2019 roku. Podczas rajdowego pikniku uczestniczył w różnych konkursach i konkurencjach sportowych. Nagradzany był przez organizatorów zestawem upominkowym dla najstarszego uczestnika rajdu. Zawsze pogodny, uśmiechnięty i chętny do rozmowy. Bez względu na warunki atmosferyczne i te drogowe zawsze pokonywał całą trasę rajdu, meldując się na mecie, choć ze zmęczeniem, to jednak z uśmiechem na twarzy. Dobrze czuł się w naszej rajdowej rodzinie. Dla pozostałych uczestników rajdu i samych organizatorów stanowił wzór do naśladowania, pełen wigoru i aktywności sportowej, mimo starszego wieku. Brał bowiem udział w wielu innych imprezach rowerowych, organizowanych na terenie naszego powiatu.

Rodzinie i Najbliższym śp. Józefa Taczały organizatorzy rajdu „Od Juniora do Seniora” składają wyrazy żalu i współczucia.

Msza żałobna odprawiona została dziś, tj. 27 stycznia w sochaczewskim kościele parafialnym św. Wawrzyńca.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz