Odpust parafialny w Kamionie.

27 września świętowaliśmy dzień czci i pamięci patrona parafii w Kamionie – św. Michała Archanioła. Uroczystej mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył ks. Sylwester Łajszczak.

Była to okazja do modlitwy, refleksji a także spotkania w parafialnym gronie. Tego dnia powodów do świętowania było wiele. W związku z przyznaną parafii dotacją na termomodernizację kościoła oraz poświęceniu nowych witraży spotkanie nabrało wyjątkowego charakteru. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Maciej Małecki, Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk, Sekretarz Gminy Młodzieszyn Anna Sobieraj, Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Makowski, radni, mieszkańcy a także osoby dzięki którym parafia w Kamionie, w związku z planową modernizacją oraz nowym witrażom zyskuje nowe oblicze.

Wójt Monika Pietrzyk pogratulowała proboszczowi oraz parafianom przyznanej dotacji na termomodernizację kościoła oraz podziękowała obecnemu na uroczystości Posłowi Maciejowi Małeckiemu za pomoc w pozyskaniu dofinansowania. Złożyła także podziękowania za zainicjowanie tego przedsięwzięcia księdzu Zbigniewowi Łuczakowi-byłemu proboszczowi parafii a także osobom, które kontynuowały starania poczynione przez poprzedników: księdzu proboszczowi Arkadiuszowi Grodzickiemu, Sławomirowi Makowskiemu, Dawidowi Grzelakowi oraz Radzie Parafialnej i wszystkim tym, którzy nie zostali wymienieni a zaangażowali się w pomoc przy projekcie.

Jest to ogromny sukces tej parafii. Parafianie długo czekali na możliwość termomodernizacji kościoła, dlatego tym bardziej się cieszę, że wkrótce zobaczymy rezultat długoletnich starań jej mieszkańców.
Wdzięczni i wzruszeni szczodrością pragniemy złożyć podziękowania dla wszystkich osób, za przekazane darowizny pieniężne, dzięki którym możliwy był zakup witraży.
Dziękuję wykonawcom za ciężką pracę włożoną w ich wykonanie a także osobom, które dołożyły wszelkich starań, by witraże zawisły w oknach kościoła. Cieszę się, że obędą ozdabiały wnętrze świątyni przez kolejne, długie lata.”- podkreśla Wójt Monika Pietrzyk

Po Mszy Świętej, wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni przez Wójt gminy na grilla. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji poczęstunku, za upieczone ciasta oraz miłą, rodzinną atmosferę. Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy spędzić tę niedzielę w zdrowiu i przy dobrym słowie.

UG Młodzieszyn

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz