Odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

fot.policja
Byli pijani i wsiedli za kierownicę samochodu stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Jak wytrzeźwieją, policjanci przedstawią im zarzuty. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.
Do pierwszego zatrzymania doszło wczoraj w Nowych Mostkach. Uwagę policjantów zwrócił styl jazdy kierowcy pojazdu marki Audi A4, więc postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej.

Za kierownicą auta siedział 56 – letni mężczyzna. Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a auto, którym się poruszał, nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Drugi z zatrzymanych to 64 – latek, który trafił w ręce policji po obywatelskim ujęciu. Z ustaleń wynika, że mężczyzna kierujący mercedesem sprinterem próbował włączyć się do ruchu na ul. Gawłowskiej. Mieszkaniec Sochaczewa ustąpił mu pierwszeństwa, lecz chwilę później zauważył, że kierowca pojazdu dostawczego ma problem z utrzymaniem pojazdu na swoim pasie. Postanowił go wyprzedzić i zatrzymać.

Mężczyzna jadący sprinterem zamknął się w samochodzie i nie chciał otworzyć. Dopiero po kilku minutach otworzył okno, więc sochaczewianin zabrał mu kluczyki. Na miejsce wezwano Policję. Badanie stanu trzeźwości kierowcy mercedesa wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Obydwaj mężczyźni, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Jak wytrzeźwieją, usłyszą zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. za popełnione przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy za uniemożliwienie dalszej jazdy pijanemu kierowcy i za postawę godną naśladowania.

mł. asp. A. Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz