Odpowie za rozbój i groźby karalne.

Kopnął w twarz 69 – latka, zabrał mu dwa telefony i kilkaset złotych. Pokrzywdzony złożył zawiadomienie prawie miesiąc po zdarzeniu.
W międzyczasie sprawca groził mężczyźnie pozbawieniem życia. Policjanci zatrzymali 31 – latka podejrzanego o przestępstwo. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie usłyszał zarzut rozboju i gróźb karalnych. Sprawcy grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
Miesiąc temu na ul. Sienkiewicza w Sochaczewie doszło do rozboju na 69 – letnim mężczyźnie. Sprawca kopnął pokrzywdzonego w twarz i zabrał dwa telefonu komórkowe oraz kilkaset złotych. Starszy mężczyzna nie złożył jednak zawiadomienia o przestępstwie od razu. Po jakimś czasie spotkał 31 – latka, którego znał z widzenia i zażądał zwrotu utraconego mienia. Mieszkaniec Sochaczewa nie zwrócił zabranych wcześniej rzeczy, za to zagroził 69 – latkowi pozbawieniem życia.

Policjanci krótko po zawiadomieniu rozpoczęli poszukiwanie sprawcy. Podejrzany 31 – latek został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego na ul. Sienkiewicza i trafił do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania, policjanci odzyskali jeden z telefonów komórkowych.

Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzut rozboju i gróźb karalnych. Zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego na odległość mniejszą niż 100 metrów. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

A. Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz