Odpady oddasz za darmo.

SONY DSC

Na terenie miasta powstanie wkrótce Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, gdzie mieszkańcy będą mogli dostarczyć zużyte urządzenia elektryczne oraz odpady wielkogabarytowe. Sprawą zajmą się radni na sesji, która prawdopodobniej odbędzie się w pierwszej dekadzie maja. 

W tej chwili trwają rozmowy z podmiotem, który miałby prowadzić na nasze zlecenie taki punkt. Proponujemy dogodną lokalizację w mieście, a nie poza nim. Punkt byłby przeznaczony tylko dla naszych mieszkańców. Mamy konkretne propozycje i liczę, że ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie już za kilkanaście dni, na majowej sesji – mówi wiceburmistrz.

Dotychczas na terenie dawnego Chemitexu działał wspólny PSZOK, do którego odpady mogli dostarczać mieszkańcy miasta oraz gmin Sochaczew, Rybno, Teresin, Brochów, Młodzieszyn i Iłów. W imieniu siedmiu samorządów przetarg na prowadzenie punktu ogłosiła gmina Sochaczew, jednak z końcem lutego umowa wygasła. W tej sytuacji miasto dwa razy ogłaszało przetarg na prowadzenie PSZOK (18 lutego i 5 marca), niestety bezskutecznie, bo żadna firma nie była zainteresowany kontraktem, nie wpłynęła nawet jedna oferta.

Od maja wejdą w życie zapisy nowej umowy zawartej przez ratusz z firmą Partner odpowiedzialną za zgodny z prawem odbiór, transport i utylizację odpadów komunalnych wytwarzanych w sochaczewskich domach i mieszkaniach. Od maja nie będzie ogólnomiejskich zbiórek odpadów wielkogabarytowych.

Na najbliższej sesji rady miasta ma zapaść także decyzja o zmianie stawek śmieciowych. Obecnie podstawowa stawka miesięczna od mieszkańca to 19 zł, nowa ma wynosić 23 złote, a gdy właściciel domu zadeklaruje kompostowanie – 20 zł. Nowe stawki miałyby wejść w życie od 1 czerwca.

źródło: UM

fot.archiwum

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz