Odnowa skóry dermapenem.

Mikronakłuwanie skóry jest stosowane w medycynie estetycznej już od dawna jako zabieg mezoterapii igłowej. Obecnie dzięki nowym urządzeniom do mikronakłuwania przeżywa swój renesans.

Nowym urządzeniem do mikronakłuwania skóry jest dermapen, który ze względu na swoje możliwości ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej oraz jest znacznie bardziej komfortowy i bezpieczniejszy dla pacjenta.

Normalnie cykl odnowy naskórka trwa dwadzieścia osiem dni. Niestety z wiekiem zaczyna się wydłużać i jest mniej sprawny. Skóra robi się cienka, wiotka, wysuszona i drobno pomarszczona. Jednocześnie na skutek działania szkodliwych czynników środowiska, szczególnie promieniowania UV, dymu papierosowego, zanieczyszczeń powietrza, dołączają się głębokie zmarszczki, zaburzenia barwnikowe i poszerzone naczynka włosowate.

Warstwa rogowa pogrubia się nieprawidłowo, stanowiąc jeszcze większą barierę dla różnych aktywnych substancji, które stosujemy, aby skórę naprawić. Szukamy metod, które w sposób naturalny, niemal fizjologiczny przywrócą nam młodość.

Metoda działania techniki mikronakłuć jest bardzo skuteczna. Nakłuwając skórę, powodujemy mikrouraz, który stymuluje skórę do samoleczenia i regeneracji. Po zabiegu występuje mikrouraz, który utrzymuje się około 1 do 3 dni. Uwolnione z komórek krwi czynniki wzrostu powodują aktywność komórek skóry. Pobudzone fibroblasty zaczynają produkować nowy kolagen, elastynę oraz substancje powodujące nawilżenie. Rozpoczyna się proces formowania nowych tkanek. Nakłuwanie powoduje powstawanie nowych kanalików, a skóra jak gąbka wchłania nakładane preparaty podczas zabiegu. Należą do nich: kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, czynniki wzrostu, peptydy.

Zabieg polecany szczególnie dla skór dojrzałych, na przebarwienia, blizny, rozstępy, łysienie. Zabieg ten daje nam gwarancję, że efekt nie jest chwilowy i będzie się długo utrzymywał. Można go wykonać na każdej partii ciała i o każdej porze roku.

Z zabiegu mogą korzystać też panowie.

Hanna Kasztelan

fot. Pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz