Oddział covidowy w szpitalu już uruchomiony.

fot. archiwum
W sochaczewskim Szpitalu Powiatowym ruszył tzw. oddział covidowy. Jest on dedykowany tylko i wyłącznie pacjentom z koronawirusem.
To rekomendacja Narodowego Funduszu Zdrowia i wojewody. Walcząc z pandemią COVID-19, szpital będzie diagnozował i leczył osoby zakażone. Jest on wydzielony na terenie oddziału chorób wewnętrznych. Został podzielony na trzy odcinki: covidowy dla pacjentów zakażonych, obserwacyjny, dla osób oczekujących na wynik testu na koronawirusa i odcinek dla chorych niezakażonych, internistycznych. Na oddziale covidowym znajdują się 23 łóżka, z czego kilka jest już obłożonych pacjentami – 7 łóżek na dzień 8 października, godz. 15.20. Ta sytuacja jest jednak bardzo dynamiczna i może się szybko zmienić.

To dla nas duże wyzwanie logistyczne, bo żeby stworzyć nowy oddział, musimy wypisać lub przenieść pacjentów, którzy obecnie leżą w tych salach, one są sukcesywnie zwalniane. Na razie wszystkie sale, które się zwalniają, są przygotowywane i będą udostępniane pacjentom, żeby oddział zaczął działać już dziś. Dodatkowo niezbędne są drobne prace remontowe, związane z przystosowaniem oddziału, konieczna jest np. budowa śluz, aby te odcinki oddzielić – mówi pełniący obowiązki dyrektora szpitala Robert Skowronek.

Od początku trwania pandemii w powiecie sochaczewskim do dziś potwierdzono 269 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia covidem.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz