Odddział będzie zamknięty.

Wszystko wskazuje na to, że z końcem grudnia przestanie istnieć oddział psychiatryczny Szpitala Powiatowego w Sochaczewie. Wypowiedzenie umów o pracę złożyła ordynator oraz reszta pracujących tam lekarzy.

Wygląda na to, że dni jedynego w rejonie oddziału psychiatrycznego, jakim jest oddział psychiatryczny Szpitala Powiatowego w Sochaczewie, są już przesadzone.

Otóż jak wynika z naszych informacji, ma on działać jedynie do końca grudnia tego roku, powodem jest wypowiedzenie umów o pracę przez personel medyczny, w tym wszystkich lekarzy. A bez nich oddział nie może funkcjonować. Dodajmy, że także w grudniu kończy się obecny kontrakt na usługi medyczne prowadzone przez oddział, który sochaczewski szpital ma podpisany z Narodowym Funduszem Zdrowia. A w obecnej sytuacji, gdy nie będzie lekarzy psychiatrów i psychologów, to trudno będzie go odnowić.

 Kompletna ruina

Zresztą – co nie jest tajemnicą – odnowienie kontraktu nie jest dla szpitala opłacalne. Oddział bowiem od lat generuje straty. Wynika to po prostu z faktu, że tego typu usługi są nisko kontraktowane przez NFZ. To z kolei powoduje, że płace na tym oddziale są niskie. Natomiast praca tam jest dużo bardziej stresująca niż na innych oddziałach szpitala.

Czytaj dalej w najnowszym numerze Expressu Sochaczewskiego, który ukaże się 19 listopada.

Jerzy Szostak

fot.archiwum

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz