Odcinają Boryszew od miasta

Fot.: Archiwum Expressu Sochaczewskiego

Od tego tygodnia kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami, w związku z zamknięciem ulicy 15 Sierpnia na odcinku od Okrzei do ulicy Broniewskiego. Natomiast w czasie wakacji, aby dotrzeć na Boryszew, będziemy musieli jeździć obwodnicą.  

To, o czym informowaliśmy w ostatnim wydaniu Expressu Sochaczewskiego, staje się faktem. Od poniedziałku 26 kwietnia, z ruchu kołowego został wyłączony odcinek ulicy 15 Sierpnia – od skrzyżowania z ul. Okrzei do ulicy Broniewskiego. Ma to związek z przystąpieniem firmy Strabag do realizacji drugiego etapu przebudowy jednej z najważniejszych arterii Sochaczewa.

 Tylko do posesji

W pierwszym etapie, który trwał od 29 marca do 25 kwietnia, firma Strabag ułożyła kanalizację deszczową na odcinku od ul. Okrzei do Armii Krajowej. Prace nie były jednak skomplikowane i podczas ich trwania ruch na 15 Sierpnia odbywał się wahadłowo. Teraz – czyli w drugim etapie – będzie to już niemożliwe i ulica – od Okrzei do Broniewskiego – zostanie zamknięta dla ruchu kołowego. Będzie to związane z koniecznością wymiany wpustów deszczowych oraz rozpoczęciem robót drogowych, między innymi wymianą podłoża przyszłej jezdni.

Jak informuje Urząd Miejski, wykonawca inwestycji zapewni mieszkańcom dojazd do posesji zlokalizowanych przy 15 Sierpnia, oraz dróg, które nie łączą się z żadnymi innymi ulicami a jedynie z 15 Sierpnia.

– W każdym z etapów zapewnimy mieszkańcom dojazd do posesji zlokalizowanych przy ul. 15 Sierpnia oraz do ulic: Armii Krajowej, Nadbrzeżnej czy Pionierów, które nie łączą się z żadnymi innymi ulicami, a jedynie z 15 Sierpnia. Dojazd do domów może być czasowo ograniczany na kilka godzin w ciągu dnia, gdy będzie tego wymagała technologia robót realizowanych na budowie. W takim przypadku poinformujemy wcześniej mieszkańców, których te utrudnienia będą dotyczyć – zapewnia Łukasz Mielnik z biura prasowego firmy Strabag.  

 Inwestycja za grosze

Największe utrudnienia czekają nas jednak w czasie trwania trzeciego etapu. Podczas niego zostanie wybudowana brakująca część kanalizacji deszczowej. Nastąpi również montaż kilkudziesięciu energooszczędnych lamp, układania chodników i asfaltu.

W tym etapie ulica 15 Sierpnia będzie zamknięta na całej długości, czyli od Broniewskiego aż do wjazdu na obwodnicę. Nie będzie wjazdu w ul. 15 Sierpnia ze wszystkich ulic bocznych. Przejezdna pozostanie ul. Broniewskiego, oraz wjazd i wyjazd na obwodnicę, czyli ulice na początku i końcu tej inwestycji.

Na tym etapie dojdzie również do zmiany kursowania miejskich autobusów, które do i z Boryszewa będą kursowały obwodnicą Sochaczewa. Na pocieszenie pozostaje to, że stanie się to w okresie wakacji i potrwa do 31 sierpnia, kiedy zaplanowano zakończenie inwestycji. Ta będzie kosztowało 3,9 mln zł. I co istotne, wydatki miejskiego samorządu na całkowitą przebudowę tego fragmentu ulicy wyniosą niewiele ponad 100 tysięcy złotych. Stało się tak dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych, pochodzących z rządowych programów dotyczących remontów dróg oraz realizacji lokalnych inicjatyw mających poprawić infrastrukturę komunikacyjną.

Dzięki tym pieniądzom zostanie przebudowanych 935 metrów jezdni, ułożone chodniki dla pieszych, wydzielone dwa pasy rowerowe. Strabag zajmie się również przebudową prawie 350 metrów kanalizacji deszczowej i skrzyżowań z ulicami Okrzei i Łuszczewskich. Wykonane zostaną także zatoki dla autobusów oraz miejsca postojowe przed sklepami w rejonie ulicy Łuszczewskich. Dodatkowo za 212 tys. zł przedsiębiorstwo Usługi Elektryczne Adam Adamski z Żyrardowa ustawi przy 15 Sierpnia trzydzieści jeden energooszczędnych lamp.

Jerzy Szostak/UM Sochaczew

 
 

 

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz