Odbierają śmieci według uznania.

SONY DSC

KAMPINOS Mieszkańcy wielu kampinoskich wsi od kilku miesięcy mają problem z firmą Remondis, która odbiera od nich odpady. Kwestia dotyczy tego, iż firma, jak sygnalizują mieszkańcy, nie trzyma się harmonogramu odbiorów. Sprawa była już sygnalizowana w ubiegłym roku.

­– W zeszłym roku w harmonogramie odpadów podano, że mają być odebrane 18. w danym miesiącu. Samochody Remondisu przyjechały dzień wcześniej i ci, którzy wystawili worki i pojemniki zgodnie z terminem, zostali z nieodebranymi odpadami przez cały miesiąc. Teraz, w styczniu sytuacja się powtórzyła. Zamiast 21 stycznia, firma zbierała śmieci 20 stycznia. Znów mieszkańcy zostali z odpadami, jeśli zapobiegliwie nie wystawili dzień wcześniej kubłów – mówi jeden z mieszkańców gminy.

W związku z tym poprosiliśmy o ustosunkowanie się do sprawy Urząd Gminy w Kampinosie, pytając, co w takiej sytuacji mają robić mieszkańcy gminy.

­– Harmonogram na ten rok, na pierwsze półrocze jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Gminy Kampinos. Publikowany jest też w Biuletynie Kampinoskim. Informację można odebrać bezpośrednio w urzędzie, jak też uzyskać telefonicznie w wydziale gospodarki komunalnej naszego urzędu. Z tego co wiem, w tym przypadku samochód jeździł dwa dni: 20 i 21 stycznia w tych miejscowościach. Odpady więc zostały odebrane. W przypadku jakichś zastrzeżeń proszę kierować zapytania do firmy Remondis, która odpowiada za terminowość i jakość świadczonych usług – poinformowała nas pracownica Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Gminy Kampinos.

Zapytaliśmy też o to, co mieszkańców najbardziej interesuje w obecnej chwili, a mianowicie o odbiór popiołów z domowych palenisk. Tych, jak wiadomo, o tej porze roku jest dość sporo.

­– Na razie nie jest ustalony termin odbioru popiołów. To dobra wola zarządcy, że zdecyduje się na ich odbiór, gdyż nie ma takiego obowiązku. Popioły można samemu zawieźć w odpowiednich opakowaniach do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kampinosie. U nas decyzja o terminie odbioru popiołów zapewne będzie przyjęta w najbliższym czasie. Jeszcze nie ustalono, kiedy to się stanie – dodała urzędniczka.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz