Od edukacji do pracy.

Fot. ZS Wyszogród

WYSZOGRÓD Po raz pierwszy w swej 13-letniej historii Targi Edukacyjne „Od edukacji do pracy”, w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, odbyły się bez udziału zainteresowanych uczniów. Mogli oni śledzić tylko online całe wydarzenie i zadawać pytania przedstawicielom uczelni, wojska i policji, którzy również byli obecni tylko w sieci.

­– Formuła targów w tym roku była inna ze względu na sytuację epidemiologiczną. Nasze osobiste spotkanie nie było możliwe. Nauka odbywa się w systemie zdalnym i targi też nie mogły odbyć się w innej formule przy obecnych ograniczeniach pandemicznych. Targi, podobnie jak lekcje, przeniosły się na platformę Microsoft Teams. Impreza jednak jest ważna dla młodzieży, bo pozwala pomóc uczniom klas najstarszych w wyborze dalszego kierunku kształcenia i przyszłej ścieżki zawodowej. Młodzi liczą na doradczy głos fachowców, którzy potrafią przedstawić, czym kierować się przy wyborach – mówi Joanna Misiakowska, dyrektor Zespołu Szkół w Wyszogrodzie.

Bezpośrednio przed monitorami szkolnymi zasiedli m.in. Iwona Sierocka – wicestarosta płocki oraz Małgorzata Bombalicka – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku, które na bieżąco udzielały odpowiedzi. Natomiast zdalnie kontaktowali się z organizatorami targów przedstawiciele szkół wyższych i policealnych, przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Płocku, Wojewódzkiej Komendy Uzupełnień z Płocka, VI Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku.

Czy jednak spotkanie to ułatwiło wybory, to okaże się dopiero pod koniec roku. Nie wszystkim ta forma komunikacji i doradztwa zawodowego odpowiadała. Część uczniów uważa, że nie wyczerpywała ona wszystkich możliwości i pewne wątpliwości nadal pozostały. Szczególnie ten problem podnosili zainteresowani targami uczniowie mieszkający w mniejszych miejscowościach.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz