Od dzisiaj na trasie „Jedynka” BIS.

Na prośbę uczniów LO Chopina i „Osiemdziesiątki”, kończących zajęcia po godzinie 15.00, Zakład Komunikacji Miejskiej uruchamia dodatkowy kurs autobusu linii nr 1. W dni nauki szkolnej tuż za „Jedynką” będzie jechał drugi autobus linii Jeden BIS.
Wyruszy o 15.24 ze stacji PKP, pojedzie ulicą Licealną, Traugutta, skręci w Ziemowita, następnie w Piłsudskiego i prosto aleją 600-lecia do Trojanowa. Tu Jedynka BIS skręci w Trojanowską, następnie w Łąkową i Młynarską. Po drodze zatrzyma się jeszcze przy młynie Repsza i zakończy bieg na przystanku przy kościele w Chodakowie.
ZKM apeluje do dzieci i młodzieży o wsiadanie do autobusów, w których są wolne miejsca, gdyż jak relacjonują kierowcy, niektórzy uczniowie nie wsiadają do pierwszego pojazdu ale czekają na drugi, BIS, którym jedzie najbliższa koleżanka z klasy. Dochodzi wówczas do sytuacji, że do linii BIS, gdzie wykorzystano już limit, kierowca nie zabiera dodatkowych pasażerów. W ten sposób dziecko zostaje na przystanku, choć swobodnie mogło dotrzeć do szkoły pierwszym pojazdem.

ZKM przypomina też, że w komunikacji miejskiej bezwzględnie należy korzystać z maseczek.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz