Od dziś nowy rozkład jazdy pociągów.

W Krakowie krótszy czas przejazdu pociągów zapewnia nowa łącznica Kraków Zabłocie – Kraków Podgórze. Do 200 km/h PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększyły prędkość pociągów na CMK, od Grodziska Mazowieckiego do Idzikowic. Wszystkie trasy kolejowe są przejezdne. Na trasy wyjechało prawie 800 pociągów

Od dziś uruchomione zostały regularne kursy pociągów po łącznicy w Krakowie. Nowy, największy obiekt pozwala bezpośrednio jechać z Krakowa Głównego w stronę Skawiny i Zakopanego z pominięciem czasochłonnej zmiany kierunku jazdy w Krakowie Płaszowie. Do godz. 8.00 po łącznicy Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki przejechało 16 pociągów. Pierwszym rozkładowym był pociąg PKP Intercity „Uznam” do Zakopanego, który krótszą trasę pokonał już w sobotę o godz. 17.52

Zgodnie z zapowiedzią, do 200 km/h PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podniosły prędkość pociągów na ok. 80 km odcinku Centralnej Magistrali kolejowej między Grodziskiem Mazowieckim a Idzikowicami. To trasa z Warszawy m.in. do Krakowa, Katowic, Bielska i Wrocławia. Czas przejazdu najszybszych pociągów skróci się o 7 min do Wrocławia i 12 min do Bielska Białej, o 5 min do Krakowa.

– Nowa łącznica w Krakowie i zwiększenie prędkości do 200 km/h na kolejnym odcinku CMK to efekty prowadzonych inwestycji. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują już następne projekty. Dzięki nim nie tylko pojedziemy szybciej między regionami i miastami, ale zwiększy się także komfort obsługi pasażerów na stacjach i przystankach – mówi Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Dziś do godz. 8.00 na trasy wyjechało prawie 800 pociągów. Przejazdy odbywają się bez zakłóceń. Trasy kolejowe monitorują dyżurni ruchu i dyspozytorzy wspólnie z przewoźnikami. Służby techniczne PLK pozostają w gotowości.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z przewoźnikami opracowały rozkład jazdy pociągów, który uwzględnia najlepsze czasy przejazdu i realizację kolejnych etapów inwestycji.

Kompleksowa informacja dla podróżnych

W weekend zmiany rozkładu na 11 największych stacjach podróżni mogą liczyć na wsparcie mobilnych informatorów PKP Intercity: w Krakowie (Główny), Katowicach, Zakopanem, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Warszawie (Centralny, Wschodni i Zachodni) oraz Szczecinie. Informacji udzielać będą tam także pracownicy InfoDworców. Zarządca infrastruktury na bieżąco współpracuje z przewoźnikami, by zapewnić pasażerom kompleksową informację o podróży.

Informacje o rozkładzie jazdy są na stacjach i przystankach w formie plakatów i w Internecie na portalpasazera.pl<https://www.portalpasazera.pl/> i rozklad-pkp.pl<http://rozklad-pkp.pl/>. Informacje o ofercie PKP Intercity można uzyskać na stronie intercity.pl<https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/aktualnosci/codziennie-17-pociagow-wiecej-pkp-intercity-prezentuje-rozklad-jazdy-na-sezon-2017/2018.html>.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz