Od dziś do 11 kwietnia dzieci i młodzież mogą przemieszczać się tylko pod opieką dorosłych.

Od dzisiaj do 11 kwietnia, osoby nieletnie mogą przemieszczać się wyłącznie pod opieką dorosłych. Apelujemy o zwiększenie nadzoru nad dziećmi i młodzieżą oraz stosowanie się do obowiązujących zaleceń.
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

Wczoraj weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, które reguluje m.in. sposób przemieszczania się osób poniżej 18. roku życia.

Zgodnie z tym rozporządzeniem, od 1 do 11 kwietnia br., przemieszczanie się osoby do 18. roku życia jest możliwe wyłącznie pod opieką osoby sprawującej władzę rodzicielską, opiekuna prawnego albo innej osoby dorosłej.

Apelujemy do rodziców i opiekunów, by zwiększyli nadzór nad dziećmi i spowodowali, aby te przepisy były respektowane. Dopilnujcie, by wasze pociechy nie wychodziły z domu pod waszą nieobecność. Do młodszych mieszkańców zwracamy się z prośbą o stosowanie się do obowiązujących się zaleceń, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach.

Na ulicach będzie można zobaczyć więcej patroli, w tym patroli pieszych pełnionych wspólnie z funkcjonariuszami innych służb, którzy będą egzekwować obowiązujące przepisy z troską o zdrowie wszystkich mieszkańców powiatu sochaczewskiego.

KPP Policja

fot.policja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz