Od 17 czerwca zamknięty zostanie odcinek ulicy 15 Sierpnia.

Od najbliższej środy ulica 15 Sierpnia na odcinku od skrzyżowania z Traugutta do ulicy Broniewskiego będzie wyłączona z ruchu. Przedsiębiorstwo Trakt, prowadzące jej kompleksową przebudowę, uzyskało na to stosowne zgody i od 17 czerwca wprowadza zmiany w organizacji ruchu.

Objazd tego odcinka, w obu kierunkach, poprowadzono ulicami Łuszczewskich, Towarową oraz Licealną. Jak podał ZKM, w związku z tym od 17 czerwca autobusy linii 3 i 3A jadące do i z PKP będą pomijać przystanek na ul. Łuszczewskich.

Na wysokości ulic Broniewskiego i Mazowieckiej staną bariery informujące o zakazie wjazdu w ulicę 15 Sierpnia.

Ulica Wojska Polskiego, która na odcinku od Mazowieckiej do Lotników jest drogą jednokierunkową, na nowo stanie się dwukierunkowa. Ponieważ jest wąska pas jezdni oznaczony jako miejsca do parkowania trzeba uwolnić dla ruchu, tj. dla kierowców skręcających z Lotników w Wojska Polskiego.

Bariery zakazujące ruchu kołowego staną na styku ulicy 15 Sierpnia z ul. Mazowiecką, Wojska Polskiego i Lotników.

Przypomnijmy, że remont odcinka 15 Sierpnia między LO Chopina a ul. Broniewskiego wystartował 2 marca, a ponieważ na początku do prowadzenia prac wykonawcy nie były potrzebne obydwa pasy jezdni, ruch odbywał się wahadłowo.

Droga zamknięta dla ruchu będzie najpóźniej do 20 października, czyli daty ostatecznego zakończenia prac, choć jak zapowiada firma Trakt, zrobi wszystko, by wykorzystać dobrą pogodę i jak najszybciej oddać inwestycję do użytku.

źródło: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz