OCZY POD SZCZEGÓLNĄ OCHRONĄ.

O pielęgnacji skóry wokół oczu wiele osób zaczyna myśleć dopiero wtedy, kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki. To wielki błąd, ponieważ właśnie ten obszar twarzy wymaga wczesnego zapobiegania starzeniu i wtedy osiągamy pozytywne rezultaty.

Spoglądając w lustro, natychmiast widać wszystkie zmarszczki powstałe pod wpływem braku wilgoci czy opuchliznę pod oczami. Oczy zajmują centralne miejsce w twarzy. Spotykając się z kimś, najpierw patrzymy mu w oczy. Nie potrzeba wielkich nakładów czasu, a rezultaty są szybko widoczne.

Teraz, szczególnie w okresie letnich słonecznych dni poświęćmy czas dla skóry wokół oczu.

Skóra wokół oczu jest trzy razy cieńsza niż w innych miejscach. Dodatkowo tkanka łączna jest tu także cieńsza. Kiedy tkanka wiotczeje, płyny rozkładają wokół mikroskopijnych naczynek kapilarnych, co objawia się w postaci podkrążonych oczu i opuchniętych powiek, co widać szczególnie rano. Rzadkie gruczoły łojowe i potowe nie są w stanie chronić skóry przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Doprowadza to do powstawania drobnych zmarszczek, które z czasem zamieniają się w głębokie bruzdy.

Dodatkowo skóra wokół oczu jest narażona na powstawanie zmarszczek mimicznych. Występujące tam mięśnie umożliwiają nam mruganie, mrużenie oczu, śmianie się, otwieranie i zamykanie oczu.

Aby utrzymać skórę wokół oczu w dobrej kondycji, ważna jest codzienna pielęgnacja. Zawsze wieczorem koniecznie zmyj makijaż, ale rób to bardzo delikatnie. Nie rozciągaj skóry wokół oka. Wykonaj delikatny masaż, nakładając krem. Rano dobrze wykonać masaż kostkami lodu, szczególnie przy skłonnościach do obrzęków. Następnie nałożyć krem który lepiej się wchłonie. Zabieg ten warto stosować latem.

W gabinecie kosmetycznym skorzystajmy z zabiegów pilingujących. Poprawiają strukturę skóry i przygotują do lepszego wchłaniania kosmetyków w pielęgnacji domowej. Poddajmy się zabiegom odżywczym okolicy wokół oczu. Polecam mezeterapię igłową. Zabieg nawilży odżywi, wzmocni skórę okolic oka. Mezoterapię polecam szczególnie po intensywnym opalaniu, ale też jest wskazana przed wyjazdem na urlop. Zabiegi te przeznaczone są także dla panów.

Hanna Kasztelan

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz