Oczarował nie tylko walc.

W sali koncertowej odremontowanego Sochaczewskiego Centrum Kultury, przy ulicy 15 Sierpnia w niedzielę 8 stycznia odbyła się tradycyjna Noworoczna Gala Karnawałowa „Walca Czar”. Publiczność oczarowały nie tylko walce Straussa, ale też wiele niespodzianek.
Na scenie królowała Orkiestra Camerata Masovia pod dyrekcją Artura Komorowskiego. Wśród wielu utworów usłyszeć można było m.in. „Nad pięknym, modrym Dunajem”, „Walca cesarskiego”, a także znane arie „Brunetki, blondynki”, „O sole mio”, „Minon” – w rewelacyjnym wykonaniu Michała Prószyńskiego, rewelacyjnego tenora. To on był najgoręcej oklaskiwaną gwiazdą koncertu. Zachwycała jego swoboda i błyskotliwość na scenie, głęboki, piękny głos i czarujący uśmiech. Towarzyszyła mu oraz wykonywała partie solowe sopranistka Paulina Szafaryn, a wśród nich „Usta milczą, serce śpiewa”.
W programie wystąpiły również laureatów konkursu Open Day – Karolina Bagińska, Dagmara Bukowska, Katarzyna Fornalska i Weronika Migda z melodiami filmowymi m.in. gorąco oklaskiwaną „Ada to nie wypada”, do której śpiewania włączyła się publiczność.
Prawdziwą niespodzianką było zaproszenie najodważniejszych do zatańczenia „Walca cesarskiego”, a w trakcie tańca posypało się na głowę błyszczące konfetti. Wieczór zakończyło wspólne odśpiewanie „Polskiej pastorałki”.
Na każdego przybyłego na koncert czekała filiżanka gorącej kawy lub herbaty z dodatkiem aromatycznego soku. Sala pękała w szwach i nie wszyscy mieli siedzące miejsca. Część publiczności musiała stać.
Trzeba będzie chyba pomyśleć o nowej, większej sali na takie koncerty. Cieszy mnie jednak to, że publiczność z naszą orkiestrą rozpoczyna nowy rok kalendarzowy. Mam nadzieję, że zaproponowane w tym roku imprezy przypadną sochaczewianom do gustu i będą nam oni towarzyszyć w trakcie naszych występów w tym roku – powiedział Artur Komorowski.
Bogumiła Nowak
Fot. Bogumiła Nowak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz