Ocieplą szkoły i urząd.

Reklamy

Znana jest już firma, która na zlecenie miejskiego samorządu wykona dokumentację, dzięki której miasto będzie mogło się ubiegać o dofinansowanie realizacji kolejnych inwestycji w ramach prowadzonego od lat projektu „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Sochaczewie”.

Na ogłoszony w tej sprawie przetarg wpłynęły 22 oferty. Najkorzystniejszą pod względem finansowym okazała się przedstawiona przez firmę ASIG, która za wykonanie usługi zaproponowała kwotę – 9700 zł. Dodajmy, że najwyższa złożona oferta wynosiła aż 81 918 zł.

Zwycięzca przetargu będzie miał za zadanie wykonanie trzech audytów energetycznych. Dwa z nich dotyczą szkolnych budynków. W Szkole Podstawowej nr 7 miasto zamierza przeprowadzić termomodernizację sali gimnastycznej oraz łącznika i skrzydła administracyjnego. Z kolei w Szkole Podstawowej nr 1 zostanie ocieplona mała sala gimnastyczna.

Trzecia inwestycja związana z termomodernizacją dotyczy budynku Urzędu Miejskiego. A ta była odkładana już kilka razy. Do ocieplenia budynku przymierzały się zarówno poprzednie, jak i obecne władze miasta. Zdecydowano się jednak na przełożenie tego w czasie, ze względu na konieczność zakończenia prac modernizacyjnych wnętrza samego budynku. Został już całkowicie wyremontowany z wyjątkiem tzw. technicznej klatki schodowej. Przypomnijmy, że ostatnie prace związane z przebudową jego wnętrza dotyczyły remontu drugiego piętra budynku. Wcześniej wyremontowano I, III i IV piętro oraz parter, na który został przeniesiony Wydział Spraw Obywatelskich oraz kasy. Te ostatnie zostały umieszczone w byłej sali ślubów i obecnie mieszkańcy mają do dyspozycji trzy okienka kasowe, a naprzeciwko nich powstało Biuro Obsługi Klienta. Przy okazji remontu powstała także nowa sala ślubów, która mieści się w pomieszczeniach po byłej bibliotece.

Dodajmy, że do tej pory na modernizację siedziby Urzędu Miejskiego wydano kilkanaście milionów złotych. Środki te pozwoliły nie tylko na przebudowę samych pomieszczeń, ale również na wzmocnienie fundamentów czy zamontowanie windy. Część funduszy przeznaczono również na zagospodarowanie terenów wokół samego urzędu. W tym na przebudowę znajdującego się przed nim placu. Zagospodarowano także część terenów znajdujących się na tyłach budynku. Wybudowano tam parking oraz łącznik pomiędzy 1 Maja a ulicą Grabskiego.

Jerzy Szostak

Fot.: Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz