Ocieplą „Pekin”.

Fot.: Archiwum Expressu Sochaczewskiego

Znana jest już firma, która na zlecenie miejskiego samorządu wykona audyt energetyczny i dokumentację projektową termomodernizacji budynków znajdujących się na osiedlu socjalnym przy Alei 600-lecia.

Ogłoszony w tej sprawie przetarg wygrała firma PS BUD z Wałdowa Szlacheckiego, która złożyła najtańszą ofertę opiewająca na 33 948 zł. Dodajmy, że chodzi o dwa bloki komunale 84 E i F, które zostały wybudowane w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Blok 84E powstał w 1975 roku, ma powierzchnię 900 m.kw., znajduje się w nim 30 mieszkań. Stojący obok budynek 84F powstał w 1979 roku, ma powierzchnię 760 m.kw, mieszkają w nim 24 rodziny.

Zlecając audyt Urząd Miejski chce wybrać optymalny wariant ich termomodernizacji i sprawdzić, jaki byłby koszt docieplenia ścian zewnętrznych, dachu, wymiany okien, drzwi zewnętrznych. Audyt wskaże, jak w przyszłości tanio i ekologicznie ogrzewać dwa bloki komunalne. I co ważniejsze, ile lat inwestycja by się zwracała. Miasto liczy, że w nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027 pojawią się programy, z których będzie można sięgnąć po dotację na tego rodzaju prace.

opr. dot

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz