Ochotnicza Straż Pożarna Wólka Smolana z nowym autem.

Reklamy

Od niedługiego czasu strażacy ochotnicy z Wólki Smolanej użytkować mogą auto, które weszło w wyposażenie strażnicy. Peugot boxer z rocznika 2016, to samochód, który pomieścić może 9 osób, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w realizacji akcji poszukiwawczo- ratowniczych.

Decyzja wójta Piotra Szymańskiego i radnych z Gminy Brochów umożliwiła zakup samochodu o wartości 55 tysięcy złotych. Kwota 15 tysięcy złotych pochodziła z otrzymanej na ten cel dotacji ze spółki EuRoPol GAZ S.A., zaś aż 40 tysięcy złotych przekazane zostało z budżetu Gminy Brochów.

Patronat nad zakupem objął osobiście poseł Maciej Małecki, za co serdecznie dziękujemy.

Do tej pory OSP Wólka Smolana w swoim posiadaniu miała jedno auto z roku 2000 – Renault Midliner. Nadszedł czas na doposażenie zwartej i niezwykle aktywnej grupy działających na rzecz mieszkańców gminy strażaków.

Ich praca, którą wykonują celem wsparcia w najtrudniejszych chwilach, jest niezwykle ważna i godna największego uznania. 40 członków OSP Wólka Smolana, to przede wszystkim panowie, lecz również i kobiety. Taka struktura zespołu, niezwykle cieszy i daje nadzieję, że kolejne grupy młodzieży zachęcone inwestycjami w nowy sprzęt będą chciały przyłączać się w szeregi OSP.

Serdecznie dziękujemy druhom za poświęcenie i odwagę i mamy nadzieję, że nowe auto służyć będzie przez długie lata.

Gmina Brochów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz