Oceń strategię elektromobilności.

fot.pixabay

SOCHACZEW Ruszyły kolejne konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały, który trafi na sesję Rady Miejskiej. Tym razem mieszkańcy Sochaczewa mogą się wypowiedzieć na temat: „Strategia Rozwoju Elektromobilności dla Miasta Sochaczew”. Dodajmy, że zadanie jest współfinansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podobnie jak poprzednio, konsultacje odbędą się w formie zebrania opinii. A te można składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta do 30 listopada w godz. 8.00 – 16.00 w formie pisemnej na formularzu, który jest udostępniony w Biuletynie Informacji Publicznej i Biurze Obsługi Klienta oraz drogą elektroniczną poprzez platformę konsultacyjną https://konsultacje.sochaczew.pl.

Przy okazji dodajmy, że pierwsze kroki dotyczące wdrażania strategii miejski samorząd podjął dwa lata temu. A była to realizacja projektu „Sochaczewski Eko-bus”. W ramach projektu zakupiono nowoczesne autobusy, spełniające obowiązujące obecnie normy ekologiczne. Zainstalowano także biletomaty, a na niektórych przystankach autobusowych pojawiły się elektroniczne tablice z rozkładem jazdy. W założeniu strategia ma na celu poprawę jakości powietrza w Sochaczewie poprzez rozwój ekologicznego transportu, w tym zakup nowoczesnych autobusów komunikacji miejskiej oraz zachęcania mieszkańców do jazdy rowerami. A to z kolei wiąże się między innymi z rozbudową potrzebnej do tego infrastruktury: budowa ścieżek rowerowych czy punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Do tego dochodzi promocja transportu zbiorowego obsługiwanego przez autobusy elektryczne.

dot

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz