Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy.

fot.policja
Reklamy

Miał ponad 2,5 promila, wsiadł do samochodu i podczas cofania dwukrotnie uderzył w zaparkowanego volkswagena golfa. Został ujęty przez pracownika sklepu i świadka zdarzenia. Policjanci zatrzymali prawo jazdy pijanemu kierowcy i osadzili go w policyjnym areszcie. Jak wytrzeźwieje, usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj przed południem, policjanci dostali zgłoszenie o ujęciu obywatelskim pijanego kierowcy pojazdu marki Opel Corsa który doprowadził do kolizji z innym autem.

Na miejscu okazało się, że 52 – letni mieszkaniec gminy Sochaczew wsiadł do opla corsy i chciał wyjechać z ulicy Poprzecznej. Podczas cofania doprowadził do kolizji z zaparkowanym volkswagenem golfem. Mężczyzna nie wysiadł z auta i nie sprawdził uszkodzeń, lecz ruszył do przodu, a następnie podczas kolejnego podejścia do manewru cofania, ponownie uderzył w golfa.

Z pobliskiego sklepu wyszedł pracownik, który zgasił silnik opla i zabrał kierowcy kluczyki. Zadzwonił również na numer alarmowy. Do czasu przyjazdu patrolu Policji, pijanego kierowcy pilnował również 22 – letni mieszkaniec Sochaczewa, który był świadkiem nieudolnych manewrów na drodze.

Policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego zwrócili uwagę na bełkotliwą mowę i chwiejny chód 52 – latka. Przyznał się od razu, że spożywał alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał 2,5 promila. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymano mu również prawo jazdy.

Jak wytrzeźwieje, usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mieszkaniec gminy Sochaczew odpowie również za doprowadzenie do kolizji z volkswagenem.

Dziękujemy za uniemożliwienie dalszej jazdy nietrzeźwemu kierowcy i za postawę godną naśladowania!

mł. asp. A. Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz