Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy w Piotrowie

fot.policja
Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 41 – letniemu mężczyźnie, który kierował oplem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na niebezpieczne manewry na drodze zareagował kierowca, który wraz z rodziną jechał za oplem.
Wczoraj popołudniu, policjanci dostali zgłoszenie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierowcy. Do Piotrowa ruszył natychmiast patrol ruchu drogowego.

Z ustaleń wynika, że kierowca pojazdu marki Opel Astra jechał od miejscowości Ruszki w stronę Giżyc. Miał problem z utrzymaniem pojazdu na swoim pasie – jechał slalomem i co jakiś czas zjeżdżał na przeciwny pas ruchu. Świadkiem niebezpiecznych manewrów na drodze był mieszkaniec gminy Iłów, który jechał wraz z rodziną za oplem. Zadzwonili na numer alarmowy i poinformowali o swoich podejrzeniach. Postanowili cały czas za nim jechać i nie spuszczać go z oka.

W Giżycach kierowca opla astry skręcił w stronę Iłowa. Wtedy mieszkaniec gminy Iłów użył klaksonu, wyprzedził auto i doprowadził do zatrzymania. Wyjął kluczyki ze stacyjki i czekał z mężczyzną do czasu przyjazdu mundurowych.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości 41 – latka kierującego oplem. Badanie wykazało ponad dwa promile. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnym areszcie. Zatrzymali mu również prawo jazdy.

Gdy 41 – latek wytrzeźwieje, usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dziękujemy mieszkańcom gminy Iłów, którzy przyczynili się do wyeliminowania z ruchu pijanego kierowcy. Gratulujemy postawy godnej naśladowania.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz