Obowiązek noszenia maseczek dotknie wszystkich pracowników.

fot.pixabay

Od soboty, 28 listopada rozszerzył się bowiem obowiązek zasłaniania ust i nosa na wszystkie pomieszczenia, w których przebywa więcej niż jedna osoba. Do tej pory przepis ten można było omijać, wykonując służbowe obowiązki.

  • Nowy obowiązek wszedł w życie w sobotę, 28 listopada
  • Do tej pory pracownicy mogli nie nosić maski, powołując się na wyjątek związany z „wykonywaniem czynności służbowych”
  • Od teraz nie będzie to możliwe, a obowiązek dotyczy nawet firmowej kuchni czy kantyny

Tym samym obowiązek noszenia maski będzie działał nie tylko w zatłoczonym biurze, ale nawet firmowej kuchni. Według serwisu prawo.pl, od rozszerzonego obowiązku zasłaniania ust i nosa, który wszedł w życie od soboty, „wyjątków nie ma”. Nowe przepisy wdraża rozporządzenie rządu z 26 listopada.

Od teraz w masce w biurze i firmowej kuchni czy kantynie

Nowy obowiązek dotyczy nie tylko biur i ogólnie zakładów pracy, ale także budynków użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym.

źródło: onet.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz