Nowy rozkład na kolei.

fot. KM
Reklamy

SOCHACZEW Jak poinformowała Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich, w niedzielę, 13 grudnia, wchodzi w życie rozkład jazdy pociągów KM edycji 2020/2021.

W nowym rozkładzie znajdzie się m.in. kilka nowych połączeń, a także wydłużenie relacji niektórych pociągów. Największe zmiany związane są z rozpoczęciem prac nad przebudową stacji Warszawa Zachodnia. Pierwsza faza modernizacji będzie obowiązywała w okresie 13-31 grudnia. Część połączeń zaplanowanych w rozkładzie rocznym, z uwagi na utrudnienia związane z przebudową stacji, zostanie odwołana. Wybrane połączenia będą kursowały przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. Dodatkowo w godzinach wieczornych 14 grudnia nastąpi całkowita przerwa w ruchu na linii średnicowej podmiejskiej. Część połączeń będzie kursowała przez stację Warszawa Centralna, a niektóre skończą i rozpoczną bieg na stacji Warszawa Wschodnia. O zmianach w rozkładzie od dnia 1 stycznia KM poinformujemy w terminie późniejszym.

Ale to nie koniec złych wiadomości dla osób dojeżdżających z Sochaczewa w kierunku Warszawy lub Łowicza. Nadal będzie trwała modernizacja linii na odcinku Sochaczew – Bednary (Łowicz Główny), w związku z czym wybrane połączenia zostaną zastąpione przez komunikację autobusową.

Jakby tego było mało z uwagi na przebudowę stacji Ożarów Mazowiecki od 13 grudnia 2020 roku do 4 lutego 2021 roku będą występować utrudnienia w kursowaniu pociągów na odcinku Ożarów Mazowiecki – Błonie. Część pociągów zostanie odwołana, wybrane pociągi będą kursowały w relacji skróconej.

dot

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz