Nowy partner w opiece nad zwierzętami.

Do przetargu przystąpiły trzy schroniska z Płocka, Skierniewic oraz Nowego Dworu Mazowieckiego, i oferta tego ostatniego podmiotu okazała się najkorzystniejsza.
Schronisko w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Leśnej prowadzone jest przez Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych. Organizacja działa od dziesięciu lat, a ochronkę otworzyła w styczniu 2012 roku. Na jej terenie, oczywiście oprócz boksów dla psów, znajduje się m.in. pawilon z lecznicą i częścią socjalną, gdzie działa całodobowy gabinet weterynaryjny z salą zabiegową. Jest także szpitalik, w którym psy po zabiegach dochodzą do siebie. Schronisko posiada salę edukacyjną, a od czterech lat także budynek z boksami z podgrzewaną podłogą i wybiegami.

W ostatnich dniach rozstrzygnięto  przetarg na zapewnienie opieki pielęgnacyjno-weterynaryjnej zabłąkanym zwierzętom domowym, gospodarskim i dzikim biorącym udział w zdarzeniach drogowych i losowych.

Od stycznia 2021 roku do końca grudnia 2022 roku ma się tym zajmować Przychodnia Weterynaryjna Vetplanet z Rozlazłowa. W zakres zamówienia wchodzi m.in. szycie ran, wykonywanie rentgena, USG i innych podstawowych badań. Lecznica zaopiekuje się także wolno żyjącymi kotami, gdyby okazało się, że któryś z nich potrzebuje leczenia, albo uczestniczył w wypadku komunikacyjnym. Usługi mają być świadczone całodobowo.

Zgłoszenia o błąkających się bezpańskich psach czy potrąconych przez samochody zwierzętach, należy przekazywać do ratusza. W dni robocze, w godzinach pracy UM, można dzwonić pod numer 862-22-35 wewnętrzny 526 lub 361 (Wydział Infrastruktury Miejskiej). Popołudniami, w święta i weekendy zgłoszenia przyjmowane są przez dyżurnego miasta pod całodobowym telefonem interwencyjnym 862-36-82.

UM

fot. Aleksander Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz