Nowy chodnik wzdłuż Alei.

Reklamy

SOCHACZEW Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zabrał się za wymianę bardzo zniszczonego chodnika przy al. 600-lecia. Prace trwają od skrzyżowania Alei 600-lecia z Trojanowską i ekipy remontowe przesuwają się każdego dnia bliżej centrum miasta.

Jak podkreśla Adam Orliński, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego, samorząd Mazowsza cały czas realizuje inwestycje w Sochaczewie i remont chodnika w pasie drogi wojewódzkiej 705 jest tego kolejnym przykładem. Prace zlecono lokalnej firmie z Młodzieszyna, Agnes Bud, a ich wartość to 280 tys. zł.

Dodajmy, że wiosną – mimo pandemii – za 150 tys. zł., MZDW wykonał remont pasa jezdni Al. 600-lecia na odcinku od przejazdu kolejowego w Kistkach a mostem na Utracie. Drogę wyfrezowano, oczyszczono i na koniec ułożono czterocentymetrową warstwę asfaltu. Poprawiono także stan nawierzchni w obrębie skrzyżowania Al. 600-lecia z Trojanowską i Staszica.

Warto też podkreślić, że MZDW w kilka lat przebudował niemal wszystkie swoje drogi leżące w granicach Sochaczewa. A była to m.in. budowa rond w Chodakowie oraz na skrzyżowaniu Licealnej z Żyrardowską, budowa mostu na Pisi w Boryszewie, przebudowa 15 Sierpnia, Chodakowskiej i Chopina, budowa chodnika wzdłuż ul. Wyszogrodzkiej czy nowa nakładka i chodnik na ul Piłsudskiego i w Al. 600-lecia

opr. atu

Fot.: Aleksander Szostak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz