Nowy chodnik przy 600-lecia.

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zabrał się za wymianę bardzo zniszczonego chodnika przy al. 600-lecia. Prace rozpoczęto od skrzyżowania 600-lecia z Trojanowską i ekipy remontowe przesuwają się każdego dnia bliżej centrum miasta.

Jak nam powiedział wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego, radny Adam Orliński, marszałek cały czas realizuje inwestycje w Sochaczewie i remont chodnika w pasie drogi wojewódzkiej 705 jest tego kolejnym przykładem. Prace zlecono lokalnej firmie z Młodzieszyna, Agnes Bud, a ich wartość to 280 tys. zł. Adam Orliński przypomina też, że mimo pandemii wiosną, za 150 tys. zł., MZDW wykonał remont pasa jezdni al. 600-lecia, jej odcinka między torami wąskotorówki a mostem na Utracie. Drogę wyfrezowano, oczyszczono i na koniec ułożono czterocentymetrową warstwę asfaltu.

Warto też podkreślić, że MZDW w kilka lat przebudował niemal wszystkie swoje drogi leżące w granicach Sochaczewa. Wystarczy przypomnieć budowę rond w Chodakowie oraz u zbiegu ulic Licealnej z Żyrardowską, budowę mostu na Pisi w Boryszewie, asfalty i ścieżki rowerowe przy 15 Sierpnia, Chodakowskiej i Chopina, lifting alei 600-lecia i Piłsudskiego, czy prawie 2 km chodnika przy ulicy Wyszogrodzkiej.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz