Nowe środki dydaktyczne w Ogrodniku. Uczniowie będą zadowoleni.

Wielkoformatowe monitory interaktywne, laptopy, projektor cyfrowy – te i inne nowoczesne narzędzia wspomagające kształcenie trafiły właśnie do Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego. Sochaczewska szkoła, popularnie zwana Ogrodnikiem w pełni przygotowuje się na powrót uczniów ze zdalnego nauczania. Poza zakupem nowego sprzętu, trwają też remonty.

– Choć grudzień kojarzy się przede wszystkim ze Świętami, to w naszej szkole  jest to okres intensywnej pracy całego kierownictwa. Właśnie teraz finalizowane są procedury związane z zakupami znacznej ilości nowoczesnego sprzętu elektronicznego, materiałów do remontów i wyposażenia – mówi Remigiusz Szafrański, kierownik gospodarczy w ZS RCKU. Jak przyznaje, taką możliwość dał przede wszystkim program „Aktywna tablica”, z którego udało się pozyskać 52,5 tys. zł. Ponadto z podziału rezerwy budżetowej Powiatu Sochaczewskiego szkoła otrzymała 19,5 tys. zł. – Jeśli doliczyć do tego oszczędności budżetowe w kwocie ok. 15 tys. zł i inne środki postawione do dyspozycji dyrektora, to daje to łączną kwotę ok. 92 tys. zł – wyjaśnia kierownik.

Z kolei dyrektor szkoły Marek Wernicki zauważa – Okres nauki zdalnej przyzwyczaił nas do codziennego korzystania z technologii IT. Dlatego pozyskane środki głównie przeznaczone są na zakupy nowoczesnego sprzętu. Dzięki temu szkoła będzie dobrze przygotowana na powrót uczniów i korzystanie z najnowocześniejszych środków dydaktycznych.

Właśnie zamontowano pierwsze trzy z sześciu zakupionych wielkoformatowych monitorów interaktywnych Returnstar IQ Touch o przekątnej ekranu 75” i rozdzielczości 4K. Do dyspozycji szkoły pozostaje też czternaście nowych, szybkich laptopów HP 255 G7 z dyskami SSD M2 256 GB, 8 GB RAM   i systemem operacyjnym Windows 10 Pro. Wśród dokonanych zakupów są znalazły się również pomoce naukowe do nauczania języków obcych, ale i cyfrowy projektor cyfrowy. Wszystko po to, by nauka nie tylko stała na jeszcze wyższym poziomie, ale była przyjemna i komfortowa.

– Tak duże zakupy były możliwe dzięki szerokiemu i rzetelnemu rozeznaniu rynku. Wieloletnie kontakty kierownika gospodarczego Remigiusza Szafrańskiego i jego doświadczenie negocjacyjne pozwoliły na zakupy tak dużych ilości najlepszej jakości sprzętu – podkreśla dyrektor Marek Wernicki. Wskazuje także na dobrą koordynację działań ze strony Zarządu Powiatu i Urszuli Opasiak, dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji. – Dzięki temu udało się w terminie i optymalnie wykorzystać wszystkie pozyskane środki – dodaje.

Nowe środki dydaktyczne to nie wszystko. Dyrekcja informuje też o zakupach znacznych ilości materiałów do przeprowadzenia remontów. – Prace już ruszyły. Na razie niech to będzie niespodzianka przygotowana na powrót do szkoły. Szerzej o tym będziemy informować na bieżąco – dodaje Marek Wernicki – Jestem przekonany, że tak znaczne środki pozyskane z programu „Aktywna tablica” oraz z rezerwy budżetowej Powiatu pozwolą naszej szkole bez kompleksów równać do najlepszych – dodaje na zakończenie.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz